Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan tudták/ják rávenni az...

Hogyan tudták/ják rávenni az embereket a háborúra?

Figyelt kérdés
Magamból kiindulva, én össze csinálnám magamat, a háború 100 km-es körzetében reszketnék, ha besoroznának szerintem megőrülnék, a csatatéren még a nevemet is elfelejteném. Még is hogyan tudják rávenni az embereket a gyilkolásra? Én a normális, átlag emberekre gondolok, nem néhány kivételre. Csináltak az első vagy a második világháborúban valami felmérést, 100 emberből 2 tudott hidegvérrel ölni. Abból 1 pszichopata volt, tehát érzelem, lelkiismeret nuku, 1 ember pedig agyilag normális, és a parancsot követi. Normandiai partraszállásnál a szövetségesek állítólag nem igazán féltek, annyiszor begyakorolták, hogy egyszerűen azt hitték most is csak szimuláció van. Tényleg ennyire át lehet alakítani egy ember gondolkodását, akár még belőlem is lehetne hideg vérrel gyilkoló katona? A Milgram-kísérlet jó példa, hogy elvileg milyen is az ember valójában belül. Bár vannak tények, amik bizonyítottak, én ezt valahogy mégsem tudom elhinni.
2016. máj. 24. 20:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Úgy hogy besoroznak és ha nem mész előre akkor hátulról a sajátjaid lelőnek.
2016. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Bizony... ha tényleg muszáj valamit megtenni, akkor sokkal egyszerűbb rászánni magad.
2016. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
17%
Ennyi. Van mögötted egy elzáró egység. Visszafelé nem tudsz menni míg parancsot nem kapsz rá.
2016. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
úgy hogy ha te nem gyilkolsz akkor téged fognak megölni
2016. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

A sok okos rémisztget, engem meg majd jól lepontoznak. Pedig az az igazság, hogy ha valaki a sajátjára lőtt vagy erre utasítást adott, azt jobb helyeken elítélték attól függetlenül, mennyire volt magas rangú már az első világháborúban is. A diktatúráknál nyilván nem számít ennyire az emberélet, dehát nem élünk diktatúrában egyelőre.


A sorozás se teljesen úgy zajlik, hogy akkor most irány mindenki be a seregbe. A férfiak 70-80%-a nem harcolt pl. Magyarországon a második világháborúban sem részben a kora, de inkább a szakmája miatt, a gazdaságnak ugyanis továbbra is működnie kell, ha biztosítani akarják az ellátást. Szóval elsősorban a képzetlen fiatalokat viszik ki a mészárszékre (hogy rohadna meg az összes politikus, aki erre képes), akiket könnyebb ugáltatni.


A kiképzést már nem ismerem hogy zajlik, de gondolom igyekeznek a parancsot szó nélkül teljesítő szellemű csapatokat kialakítani. Aztán meg ha már megölték az egyik csapattársad, onnantól kezdve úgyis gyűlölni fogod az ellenséged, pedig a túloldalon is épp ugyanolyanok állnak, mint te.

2016. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2016. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

az igazság, hogy ha valaki a sajátjára lőtt vagy erre utasítást adott, azt jobb helyeken elítélték



Te se sok ütközetbe jártá még, hülye gyermek.

2016. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A kiképzést már nem ismerem hogy zajlik



Tehát még a szolgalati idődet se toltotted ki, de az észt azt osztod.

2016. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Pedig elég egyszerű. Ha besoroznak és ott vagy a harctéren, vagy te lősz vagy téged lőnek le.

De sorozáskor is, elsősorban az önkénteseket veszik fel, azután haladnak tovább és jönnek azok, akikből sok van ( ma például rengeteg a jogász és a bölcsész, akikre egy háborúban nem feltétlenül van szükség - legalábbis nem ennyire ), majs így tovább. Ellenben a gazdaságnak működnie kell, tehát mindenkit nem soroznak be ( orvosokat, mentősöket, tűzoltókat, stb. )

2016. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mondtam hogy a sok "okos" le fog pontozni még úgy is hogy nem ismerik a tényeket, csak filmekben láttak háborút.


Megismétlem, aztán ha nem hiszitek, járjatok utána: hadbíróság dönthetet egyedül. Saját emberre tilos volt tűzparancsot adni, aki mégis megtette, azt hadbíróság elé állították.

2016. máj. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!