Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Többségében az idősek mondják...

Többségében az idősek mondják hogy vissza kell állítani a sorkötelezettséget (sorkatonaságot), de ők miért nem gondolnak a fiatalokra hogy mi lenne velük ott?

Figyelt kérdés
A sorkatonaság idején síró szülők, aggódó anyák kísérték őket a laktanyába sorozásra. Féltek hogy nem bírja a fiatal gyerek és öngyilkos lesz. Legtöbben úgy fogták fel hogy "elvették a szabadságuk". Elvették a fiatalságuk egy részét. Sokan kibúvót kerestek, orvos által, befolyásos katonatiszt ismerős által, van olyan munkahely révén ami kihúzta őket ez alól. De az idősek miért akarnak másnak rosszat ezzel?
2016. jún. 12. 09:40
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
81%

Régen volt sorkatonaság, mégis mennyi selejt ember van? Többek között ők nevelték fel a mostani "nyikhaj" generációt. Szóval igazából az ő nevelésük csődje, de ezt nem ismerik be, mert ők tökéletesek (hogyne lennének, ők voltak katonák), ezért ráfogták arra, hogy biztos a sorkatonaság hiánya miatt lettek ilyenek a fiatalok...

Ha mégis lenne egyszer, az egyenjogúság jegyében a sorkatonaság mellett kardoskodó nőcik is jöhetnek, ne csak más F...val verjék a csalánt, vonuljanak be a férfiakkal együtt 18 hónapra.

2016. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
10%
ENgem nem érdekelt ez a téma. De ahogy' végigolvastam ezt a sok rinyagép kommentet igazat adok azoknak akik szerint joitétemény lenne visszaállitani.
2016. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
38%

"ingyen utazik és 150 ezer forintos nyugdíjat kap a semmire, miközben a fiatal 68 ezres minimálbérből tengődik, mert a nyugger feléli a jövőjét."


Ráadásul ők még a szocializmusban éltek,ahol rengeteg kapun belüli munkanélküli volt,azt sem tudták mi az a teljesítménykényszer vagy stressz.

2016. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
84%

Beindult a kabarédélelőtt! Azért nem mernek leszólítani egy lányt mert nem voltak katonák -komolyan, beszarok a röhögéstől! Ez valaki komoly pofával le tudja írni?


Egyébként halkan szeretném megjegyzeni, csak, hogy ne zavarja senki nyáladzását a témával kapcsolatban, hogy sorkatonaság és tömeghadseregek nem azért léteztek, hogy megnevelják az ifjúságot, azért léteztek, mert az volt a leghatékonyabb módja a honvédelemnek!

Ma már nem ez a leghatékonyabb módja, és horribilisen nagy pénz fenntartani egy sorozott hadsereget, mert lényegében véve arról van szó, hogy van egy motiválatlan rosszul kiképzett golyófogó masszád, ami csak arra jó, hogy kozmetikázza a munkanélküliséget.


Volt ismerősöm, nagyon kemény sorkatona volt annyira megtanították a seregben tájékozódni, hogy basszus én mutattam meg neki, hogy melyik a Sarkcsillag, de rohadtul felkészült katona volt ám, vizipisztolyt nem szívesen adtam volna a kezébe, nem, hogy egy gépkarabélyt!


Eleve nem értem, hogy sokan miért pont a sorkatonaságot akarják visszaállítani, ennyi erővel legyenek egy évre behívott sorozott egésszségügyi dolgozók, segédápolónak, beteghordónak jók lesznek, azokra meg legalább szükség is van, nem úgy mint sorkatonákra.

2016. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
#12: Neked meg visszaállítani a nyelvtanórákat! Helyesírási szakaszba!
2016. jún. 12. 11:11
 16/41 anonim ***** válasza:
33%
Hát nem gondoltam volna, hogy itt az emberek ennyire síkhülyék. Már a második, aki azt mondja, hogy én a sorkatonaságot összekötöm azzal, hogy leszólítson egy lányt. Én nem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy legalább ott embert faragnak belőlük, és nem itt rinyálnak a GYK-n mert még ennyihez sincs bátorságuk. Ez csak egy példa volt, de úgylátszik, hogy van akinek az intelligencia szintjét ez már meghaladja.
2016. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki büszkén hülyeségeket beszél, nem a hallgatósággal van a baj, de akkor ne csodálkozzon, ha utána hülyének nevezik. Szerintem.
2016. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésed értelmetlen, mert eleve egy alá nem támasztott, légből kapott állításra épül.

Honnan veszed, hogy kik akarják visszaállítani a sorkatonaságot?

Nyilván, a 14 éves páva-gyerekek nem, vagy amelyik igen, az nem tudja mit beszél.

Én már bőven az "idősek" halmazának eleme vagyok, voltam is sorkatona 18 hónapot - de eszembe sem jutna visszaállíttatni. Az ismerőseim között sincs egy sem, aki visszaállítaná.

És azért azt sem felejtsd el, hogy a ma már bőven "idős" korosztály volt az, amelyik eltörölte.

2016. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként én nem voltam sorkatona -pont ami korosztályunk volt az első, amelyik már megúszat ezt-, de akkor én vagyok a tisztelt kivétel, kedves 60%-os, látod én nem csak be merek neked szólni, ha akarod még gyomorszájon is váglak egy puskatussal, hogy hallgass el, ha neked ettől férfi a férfi. :-D
2016. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
73%

Magyarországon mindig is nagy divat volt ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás.

Sőt, ha lehet, akkor csak a szomszédé dögöljön meg...

2016. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!