Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit tudtok az egykori magyar...

Mit tudtok az egykori magyar dunai flottilláról?

Figyelt kérdés
Az érdekelne pontosan, hogy annak idején hol állomásoztak, milyen típusú és mennyi hajó volt, mennyi ember szolgált ott, milyen egyenruhát viseltek, hogy lehetett valaki ott hadihajós (tehát ha besoroztak valakit ott képezték ki hadihajósnak úgy, hogy előtte talán még sosem utazott hajón vagy kellett-e valami hajós végzettségnek lennie előtte, hogy oda sorozzanak be)?

2016. jún. 22. 12:47
 1/5 Rion_marcus ***** válasza:
Nos, beírtam a google-be és ez volt az egyik első találat, remélem megfelel: [link]
2016. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de ez az osztrák magyar amit t találtál nekem meg az kell amit még a 80-as években használtak
2016. jún. 22. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha még érdekel:

Ha igaz, ez annak egy tagja: [link]

( Sorry, nem emléxem pontosan, edig évtizedekig eveztem a Dunán ( 1958 - 1988 ) és nem ritkán találkoztunk egy - egy monitorral ( így neveztük õket, nemtom, mennyire hivatalos ), de utóbb már nem igazán, szal több, mint 30 éve, hogy láttam ilyesmit. emlékeim szerint volt legalább egy nagyobb is.

Fentit ezen az oldalon találtam: [link]

Egy kevés ebben: [link]

Több ennek a 13 oldalától kezdve: Berki Tamás: A magyar hadihajózás rövid története - [link]


A gugli, ami ezeket adta: [link]

( "magyar néphadsereg" -et írtam, mivel akkor úgy hívták, a flotillának viszont netom a hivatalos nevét. A Berki-anyagból asszem kiderül.

2016. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak elküldés után néztem a kérdés részletezését.


"annak idején hol állomásoztak"


Emékeim szerint a Szentendrei Sziget déli végének magassága táján a pesti ( újpesti ) oldalon volt egy öböl, ott szoktuk volt látni õket.


"milyen típusú és mennyi hajó volt"


Emékeim szerint legalább 6 - 8, de nem sokkal több. bocsi ennél pontosabbat nem tudok, a tipust végképp nem, nem értek hozzá ( igen, le tok írni ilyet :) ). A közölt kép, mint mondtam, valszeg egyikük.


Mégegy ugyanonnan: [link]


És meg egy gugli: [link]

2016. jún. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nyolcvanas években a Dunai Flottillának volt (csak a nagyhajókat számolom):


- kb. 50 db aknásznaszádja

- 6 db nagy aknamentesító hajója

- 2 db csapatszállító hajója

- 1 db vontatóhajója


Jelenleg szolgálatban van ezek közül: 3 db nagy aknamentesítő valamint 2 (vagy 3? nem tudom) aknásznaszád.


Újpesten a Flottilla-öbölben volt (és van) a telephelyük.

2016. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!