Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem teszünk már valamit?

Miért nem teszünk már valamit?

Figyelt kérdés

Trianon.

Írom ezt magyar nemzetiségű román állampolgárként(sajnos). Erdélyben élek ebben a gazdag gyönyörű vidéken amit a románok kizsákmányolnak szó szerint.

Nekik arra lenta román alföldön szegény a vidék se minöségi termőföld sem értelmes ember.Moldáviában úgyszint.

Ami itt Erdélyben termelődik mind oda viszik "fejleszteni".A mi adóinkból nem a mi régiónk fejlődik hanem bukarest s vidéke.

Lenéznek ha magyar vagy. Kolozsváron le magyarparasztoznaknyíltan.

Nem lehet úgy érvényesülni hiába.. sok tehetséges magyar fiatal nem tud sikereket elérni csak mert magyar.

Hiába tanítják a suliba anyanyelvi szinten a románt ... akkor se tudsz úgy beszélni hogy ne szúrják ki hogy magyar vagy.

Mikor roman irodalomban olyanrol kell tanulnod hogy a drága románok hogyan menekítették ki erdélyt a magyarok kezêböl na az durva..

A legtöbb hogy a románoknak fogalmuk azaz fogalmuk sincs arról hogy ez a föld magyar volt (és lesz!!)

Román gyerekekre vigyáztam múltkor(ismerősök de tökmindegy) a lényeg hogy a két gyerek megkérdezte hogy miért van ilyen furcsa nevem. S akk mondtam nekik hogy magyar vagyok azért.

Kérdik hogy hát de akkor mit keresek én itt romániában?

Csodálkoztam.... iskolas gyerekek már van töri órájuk is...

Na elkezdtem nekik magyarázni hogy ez még 100 éve magyar föld volt stb stb.

Aztán pár nap múlva felhívnak a szülők s kérdik hogy miért beszéltem ilyen hülyeségeket a gyerekeknek letámadtak én voltam a rossz.

Gondolom a gyerekek kérdezősködtek mert roppant érdekesnek találták a témát mikor meséltem nekik! ez pár eset

Sorolhatnám hónapokig hogy mi van itt...


Most aktuális a téma itt vagyunk... 96 év telt el.

Mit csináljunk hogy legalább azokat a vidékeket ahol a lakosság többsége magyar visszakapjuk??

Hazudnak a számok! Többen vagyunk és voltunk mint amennyit mondanak.

Igazságtalan ez az egész. Megérett ez a sztori már arra hogy végre lépjünk! Mit tehetünk? Senki sen gondolkodik ilyesmiken rajtam kivül?



2016. jún. 4. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
"Miért nem teszünk már valamit?" Ezt ott kérdezd ahol vagy! Mi itt Magyarországon mit tegyünk? Nincs olyan bíróság a világon ahol eltörlik a döntést. Nincs olyan hadseregünk amivel bármit is tehetnénk. Nincsenek olyan politikusaink akik akarnának is valamit tenni. És valljuk be őszintén a többség megérti hogy nincs mit tenni.
2016. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Hát lépjél, lépjetek. Ott helyben tüntetés és stb, ne azt várd hogy majd mi helyettetek teszünk valamit.
2016. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 meszike91 ***** válasza:
67%

Nem lehet mit tenni, Magyarország sincs túl jó állapotban.


Ha úgy lenne, akkor románia, szlovákia és szerbia bármikor összefognának magyarország ellen. Esetleg a horvátok segítenének szerbia ellen. Meg a bolgárok sem komálják a románokat.


Olyan helyzetben vagyunk, mint a közel keleti kurdok. A környéken senkinek sem áll érdekében, hogy felkarolja az ügyünk. Önerőből meg nem tudunk tenni semmit.


Annyit tehetünk, hogy várunk és próbálunk szövetségeseket gyűjteni. A történelem tele van fordulatokkal, a megfelelő időpontban a megfelelő helyre kell majd állnunk. Ebben a románok nagyon gyakorlottak.

2016. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Semmit nem lehet tenni. Ti tiltakozhattok a rossz bánásmód miatt pl. az EU-nál vagy nemzetközi szervezeteknél, de nem valószínű hogy lesz értelme, sőt csak mélyíti az ellenségeskedést. Az egyetlen lehetőség, hogy Erdély és Magyarország egy állam legyen valaha, az Európai Egyesült Államok. Nincs reális elképzelés arra, hogy Magyarország visszaszerezze Erdélyt. El lehet költözni, ha nem bírod.
2016. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Saját életünk nehézségei által megtapasztalt aljasságok a tehetetlenségek a legnehezebbek . Az sem segít ha ez spontán jelen hazugságok egyike a sem ha ez a sors teljességének része . Akkor is szerencsések közé tartozunk , nem vagyunk elvakult fanatikus nép, nincs gyarmatunk , nincs vízhiányunk , nem lepett el a materializmus , évezredeken keresztül a nyelvünk megmaradt . Amennyiben szándékos hátrányos megkülönböztetés ér benneteket , szerveződjetek és hivatalos fórumokon is adjatok hangot és segítsétek egymást . Nem a rendszer emberei a gond hanem az elv a hibás . A tények makacsak és szilárdak .
2016. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Költözni? Ha még mi maradék nagyarok is itthagynánk Ersélyt akkor aztán tényleg minden remény oda lenne.

Mi önerőből nem támadhatjuk meg romániát. Mi erdélyi magyarok hivatalosan román állampolgárok vagyunk (egyesek már magyar is se az itt semmit sem számít) tehát sem fegyverkezni nem tudnánk sem semmit tenni. Figyelve vagyunk és ha már kicsit is túlmegyünk valami határon már egyből lekapcsolnak. Nem tudunk csak mi tenni semmit. Nemzeti összefogás kell.

Miért nem csinálnak valamiféle népszavazást az összes magyar nemzetiségű emberrel szerte a kárpát medencében trianonról?? El kéne mondani a véleményünket.! és nem itt interneten egymásnak hanem együttesen a hatalmaknak!!


Ezt csak diplomáciai úton lehet úgyis megtámadni. És meg lehetne. Hisz akkori 1920-as stratégiai alapokon húzták a határokat!

Azóta már változott a vasűt szerepe is.

Ott kéne határt húzni ahol nincs már magyar vagy csak kevés. Az biztos hogy egész Erdély nm lesz már magyar de legalabb azok a vidékek lennének ahol tényleg a lakosság nagyobbik fele magyar!

És ezt nektek is hangoztatni kell minket fékeznek a románok a mi szavuk nem jut el a nagyhatalmakhoz!! nem engedik..

2016. jún. 4. 22:39
 7/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok helyesírási hibáért de gyorsan írtam.
2016. jún. 4. 22:42
 8/18 anonim ***** válasza:
Mégis, szerinted mi lehetne az a "valami" amit lehetne és kellene tenni, lépni?
2016. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

Ökölbe szorult a kezem, mikor olvastam. Vérlázító. Az a minimum, hogy legalább tisztelettel bánnak a magyarokkal a koszos románok, ha már a mi földünkön élösködnek.


Én is a magyarság legnagyobb igazságtalanságának tartom Trianont. De úgy hiszem, ez már örökre így marad. Tudom, hogy felétek nagyon dicsíti magát a fidesz, meg hirdeti, hogy az anyaországnak milyen jól megy, de az a helyzet, hogy ez nem igaz. Az eu legszegényebb országává váltunk. Pár hete válságtanácskozást hívott össze Orbán, mert a vártnál is jóval rosszabb volt a gazdasági teljesítményünk. És ilyen körülmények között arra végképp nincs eröforrás, hogy a régi területeinket visszacsatoljuk/visszacsatoltassuk és viseljük egy ilyen folyamatnak az anyagi vonzatait. A hadseregünk kicsi és gyenge. És ez a kérdés, egyedül minket, Magyarokat foglalkoztat. Európát sosem érdekelte a dolog és most egyébként is megvan a maga baja. A szomszédaink örülnek az ajándékba kapott területeknek. Páran megjegyezték még annakidején, hogy aránytalanul súlyos volt a büntetésünk, de egy megjegyzésnél nem jutott tovább a dolog. Mára pedig mindenki el is felejtette, csak mi nem.


És soha nem is felejtjük el.


Talán, ha minden határon túli magyar egyszerre fellázadna, itthon mindenki összefogna, mellénk állna még 1-2 európai ország, plusz gazdaságilag kellően erős lenne Magyarország, akkor lenne esély. De erre mekkora esély van? :(

Sajnos csak az emlékezés marad. Pedig személy szerint, visszavenném mind a 282 870 km2-t. De én Magyar vagyok.

2016. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben tisztaban vagyunk azzal hogy milyen a fidesz. Teszi a szépet de igazából eddig ők azok akik értünk a legtöbbet tettek ez tény.

Nem hiszem hogy csak a szavazatokért ahogy azt sokan ott az országban gondolják.

Tulajdonképpen semmit sem kapunk.A magyar nyelven tanuló diákok kapnak elenyésző kis támogatást tanszerre úgy tudom.

Illetve sokat segítettek iskolak epítésében De mind magyar iskolákéban! Sok anyaországi meg azt hiszi hogy ide milliárdok jönnek a szavazatokérz vagy nem is tudom.

Én nem csináltam meg a magyar állampolgárságit egyenlőre nem látom értelmét és a többség így van ezzel.

De ez mindegy is.

Kérdésem nem alaptalan valami az utóbbi időben forr ezzel a trianonnal.

Szerintem túl van gondolkodva ez az egész.

Egyszerűen szólni kéne a népeknek hogy nekünk ez így nem ok.

Ha nem is mondunk semmit (mármint ott a parlamentben pl) akkor ők is lesz**rják ez normális.

De ha mondanánk? Még senki se próbálta! El kéne dönteni hogy akarja e a nemzet legyen magyar az külhoni avagy sem vissza a hazát? Miért csak facebookon sírnak az emberek? miért nincs összefogás úgy hogy ott is neg itt is egyszerre tüntessünk? vagy akármi tényleg..

de így senki sem tudja hogy ez nekünk nm jó.

Ott nemzetközi tárgyalasokon úgy viselkednek a képviselőink mintha minden ok lenne.

A népet képviselik nem? A nép mit akar? Ezt kéne eldönteni.

Erdély nagyon gazdag hely. Fejletlen mert kizsákmanyolják.

Ha nem roman kezben lenne gazdagabb lenne mint akármelyik európai vidék ez biztos!

2016. jún. 4. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!