Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik értenek a katonai dolgokh...

Akik értenek a katonai dolgokhoz azok segítenének?

Figyelt kérdés

Én egy 14 éves fiú vagyok és szeretnék elmenni az egyetem után (mielőtt munkába állok) katonai kiképzésre.

-ez a kiképzés meddig tart?

-miket tanulok meg?

-mikor hagyhatom ott?

-milyen sűrűn látogathatom meg a rokonokat?

-ha véletlen úgy adódik nekem is kell háborúznom?

-milyen feladataim lesznek?



2016. jún. 27. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

- Attól függ. Hogy tartalékosnak, szerződésesnek, avagy hivatásosnak jelentkezel-e. Gondolom mindegyiknek más és más a szolgálati ideje, és a kiképzés is tovább tarthat egyiknél-másiknál.


- Én ugyan nem voltam katona, de brahiból tavaly nyáron olvasgattam a Katonai Alapismeretek c. könyvet (netről PDF formátumban letölthető), gondolom azokat a dolgokat, amiket ott is leírnak, csak sokkal behatóbban.


- Akkor hagyhatod ott, amikor lejár a szerződésed és leszerelnek, avagy valami oknál fogva alkalmatlanná válsz a további szolgálatra.


- Az hogy a rokonokat mikor látogathatod, azt nem tudom, gondolom akkor amikor elengednek eltávozásra, hogy ez rugalmas-e vagy van rá valami protokoll, hogy milyen időközönként mennyi időre, azt nem tudom. Lehet ha válaszol itt neked egy katona, az tudja.


- Természetesen. Ha olyan beosztásban vagy, hogy egy harcoló alakulatnál szolgálsz, akkor természetesen. A katonák dolga a háborúzás. Amióta világ a világ. Ha mondjuk ápoló vagy a seregben, akkor nyilván nem visznek el a frontra.


- Hogy milyen feladatid lesznek, az függ a képzettségedtől, a beosztásodtól, és attól hogy milyen alakulatnál szolgálsz. Ha mondjuk híradási vagy, akkor a híradástechnika kezelése lesz a feladatod. Ha autószerelő vagy, akkor azokat szereled, és a többi és a többi.

2016. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az elso konkretan leirta a tudnivalokat.

a kikepzes hossza es hogy miket tanulsz fugg attol hogy milyen szakra jelentkezel (kommunikacio, vegyi vedekezes, felderites, stb.)

fix evre kapsz szerzodet, utanna felujjitod, ha hamarabb elmennel akkor vissza kell fizetni bizonyos koltsegeket.

a katonasag is csak munkahely, tobbnyire lejar a 8/24 ora es mesz haza, alakulattol fugg.

meg szep hogy kell haboruznod, hisz arra jelentkezel.

2016. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pro Patria ***** válasza:

Ez nem így megy.

Először is jelentkezned kell a régiódnak megfelelő hadkiegészítőn hozzá (majd, ha elérted a korhatárt), ahol regisztrációba vesznek, és ott is tartanak a listán.

Azután vársz. Addig, amíg nem szólnak, hogy alkalmassági vizsgát kell tenned (orvosit, pszichológiait, és fizikait). Az erre vonatkozó időpont kivárása akár egy évig, vagy tovább is eltarthat.

Ha teljesíted az alkalmassági vizsgát, akkor - ha van hely - kapsz egy ajánlatot elhelyezésre egy alakulathoz (ha nem, van lehetőséged fellebbezni, új alkalmasságit megkísérelni).

Ha nincs hely, lehet, hogy lejár az alkalmasságid érvényességi ideje, és új időpontra kell menned majd.

Ha kapsz beosztást és elhelyezést, _akkor_ kell majd csak kiképzésre menned. Ezalatt mindennap hazamehetsz, ha lehetőséged van rá a feladatvégzés és alakhelyed közötti távolság alapján. Ha nincs, ott szállásolnak el, a kiképzés helyszínén.

Ha teljesíted, akkor pedig meg kell várnod, míg szolgálatba helyeznek.

A tényleges szolgálattétel ezt követően kezdődik. A feladatod a szerepkörtől és a beosztástól is függ, valamint érthetően a rendfokozattól is.

2016. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pro Patria ***** válasza:

"ez a kiképzés meddig tart?"

- Függ attól, hogy szerződéses, vagy tartalékos állományban kapod azt meg.


"miket tanulok meg?"

- Alapkiképzés. Alaki ismeretek, testedzés, katonai alapismeretek (hadszervezet, rendfokozatok, egyebek), lőkiképzés. Általános értelmű kiképzés, ami nem ad külön fegyvernemi szakosodást.


"mikor hagyhatom ott?"

- A kiképzést a lejárta után. A katonai szolgálatot a szerződésben megkötött évek után.


"milyen sűrűn látogathatom meg a rokonokat?"

- A különleges esetekről eltekintve mindennap. Napi nyolcórás munkavégzés van, reggeli bejárással, délutáni hazamenetellel. Ez már nem a múlt generáció laktanyafogságának világa.


"ha véletlen úgy adódik nekem is kell háborúznom?"

- Ahogyan a megtett esküben is áll. De az, hogy kell, nem azt jelenti, hogy fogsz is. Egyfelől mert nem valószínű egy hadiállapot bejelentése, másfelől mert a Magyar Honvédség nem teljes állománya kombattáns részt jelent.

2016. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat. azt hittem hogy sok hülyeséget fognak írni de ezek mind hasznosak. köszönöm. akkor várok amíg el nem végem az egyetemet és utanna megyek is.
2016. jún. 28. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!