Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetek katona?

Lehetek katona?

Figyelt kérdés
Sajnos nem katonai gimibe járok. Olvastam, hogy az aki egyetemre megy és tanul az már egyből nagyobb ranggal, fizuval kezd. Amint említettem nem végeztem katonai középsulit\ gimit. Ettől még lehet katonai egyetemre menni? Valamint milyen nyelvvuzsga, nyelvtudás szükséges? Köszönöm a válaszokat

2016. jún. 28. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetsz. A feltétel: sima érettségi és még a felsoroltak:

[link]

2016. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed akkor, tisztként kapsz rangot és fizetésed is több lesz alapból. Amúgy lehet a NKE tagja olyan aki nem katonai iskolát végzett előtte...csak a tudás számít. Többszörös túljelentkezés van. A nyelvtudás meg minnél jobb annál több esélyed van bekerülni.
2016. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még mindig rendfokozat.
2016. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

de jobb ha utánaérdeklődsz.

Bizony nagyon de nagyon nincs kolbászból a kerítés az NKE-n sem főleg most a kerítéses mizériával. :)

2016. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendfokozat.

A középfokú komplex angol nyelvvizsga bemeneti követelmény, más "extra" kívánság nincs.

2016. jún. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2016. jún. 29. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!