Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok akik a sorkatonaság...

Azok akik a sorkatonaság visszaállítását szeretnék miért nem alalpítanak inkább egy önkéntes haderőt, hogy baj esetén védhessék az országot?

Figyelt kérdés
Úgy tudom 55 éves korig besorozható bárki aki egészségileg alkalmas rá. Akkor miért csak a fiatal korosztályt küldenék katonának ezek az egyének?

2016. júl. 14. 14:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Látom kopterek, nem fűlik a fogatok az alapkiképzéshö.

No maj teszünk rúlla!

2016. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
35-ös, ez már trollkodás a javából, amit nem lehet komolyan venni.
2016. júl. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"De a másikat nem kényszerítheti katonai szolgálatra, ha az nem kér ebből. Ráadásul önkéntesség elvén működik."


ja, pontosan ezért akarják a sorkatonaság visszaállítását. mert akkor az állam kényszerítené.

2016. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

'ja, pontosan ezért akarják a sorkatonaság visszaállítását. mert akkor az állam kényszerítené.'


Aha, és miből gondolják, az állam az ő kedvükért visszaállítja a sorkatonai szolgálatot?

2016. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Azok szoktak kardoskodni a sorkatonasag mellett, akik maguk is voltak. Ha mar nekik szar volt, masoknak is legyen mar az.
2016. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
És mi a bánatot enne ez az önkéntes haderő? Miből ruházkodna, és főleg mi a bánattal fegyvereznéd fel őket?
2016. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

'Azok szoktak kardoskodni a sorkatonasag mellett, akik maguk is voltak. Ha mar nekik szar volt, masoknak is legyen mar az.'


Ezen az oldalon találkoztam már olyannal, akinek nem volt ellenére a sorkatonai szolgálat. Gyakorlati hasznot ugyan nem látott benne, de azt elismerte, remekül meg lehetett tanulni seftelni piával, üzemanyaggal, miegymással.


Régi gyerekkönyvem, a Minden napra egy kérdés úgy fogalmazta meg a katonai szolgálat lényegét, azért mész, hogy megtanuld a fegyverek használatát.

2016. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azok szoktak kardoskodni a sorkatonasag mellett, akik maguk is voltak. "

Akkor a ritka kivételek közé tartozom :-D

Én is voltam katona,de semmiféle noszalgikus illúzió nincs bennem,sőt méla undor és hányiger fog el akárhányszor eszembe jut.A középiskola után életem első és talán legjobb munkahelyét sikerült kettévágni ennek az eszement baromkodásnak,sőt a folymatban lévő jogosítványomat is csak leszerelés után tudtam bejezni,az eltelt idő miatt majdnem dupla áron.Tényleg kellemes emlékek...semmivel nem lettem sem faszább sem kemények gyerek attól a bohóckodástól.Talán azért mégis tanult az ember valamit mégpedig a "Hogyan csináljunk úgy semmit,hogy az valaminek láttszódon" képesség kifejlesztését sikerült tökélyre csiszolni.. :-)

2016. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem tudom, hogy jogilag mi a helyzet ezzel, valószínűleg ott is problémák lennének.

Másrészt nekik nem a haza védelme a fontos, hanem hogy cseszegethessék a nekik nem tetsző embereket, akik nem akarnak a katonaságon bohóckodni.

2016. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bizonyos kor után tartalékos az ember, és mióta világ a világ, fiatalok a katonák. Nem értem, hogy a kérdezőnek mi ezzel a problémája.
2016. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!