Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért gondolja a Jobbik azt...

Miért gondolja a Jobbik azt hogy az "önkéntes sorkatonaság" megoldás és jó ötlet?

Figyelt kérdés

[link]


Csak abba gondolok bele hogy sok 18 feletti miért élne ezzel a lehetőséggel? Én sem mennék mert a saját életem próbálom alakítani ebben a nehéz mai világban. (Nem érnék rá ugrándozni meg fegyverismeretet tanulni mert szeretnék a munkámmal haladni előre a jobb állás érdekében.)

Miért gondola Jobbik azt hogy sokan katonák akarnak lenni? Ez lenne az új "közmunka" azoknak akik nem akarnak dolgozni? Amúgy van lehetőség annak aki katona akar lenni ott a lehetőség szerződéses katonaként.



2015. szept. 29. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, a Jobbik valószínűleg nem rád és a hozzád hasonlókra gondolt, ne is foglalkozz ezzel a lehetőséggel. Esetleges háború esetén Te majd nem harcolni fogsz, hanem kiszolgálod a harcolókat, arra is szükség lesz.

Lehet, hogy a Jobbik rendelkezik olyan információkkal, hogy lehetnek olyan fiatalok, akik szeretnének felkészülni egy esetleges háborús helyzetre, és szeretnék fegyverrel megvédeni a hazájukat, és erre szeretnének már előre felkészülni, amennyire az lehetséges, katonák azonban nem akarnak lenni békeidőben. Meglátásom szerint ehhez a felkészüléshez kíván a Jobbik államilag szervett kereteket biztosíttatni.

2015. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*szervezett
2015. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
szvsz ezzel csak a jelenleg is futó terkó képző táboraikat akarják legalizálni.
2015. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

"Esetleges háború esetén Te majd nem harcolni fogsz, hanem kiszolgálod a harcolókat, arra is szükség lesz. "


Rosszul látod. Ők lesznek a golyófogók mivel célra tartani se fogjak tudni a fegyvert. Senkivel nem lesz kivételezés es általános mozgósítás elrendelésekor. Kapnak gyakorlásként 6 skulót lőgyakorlatra amiből 3 a fenébe mellé megy, utána mehetnek a frontra mivel semmifele katonai kiképzésben sem lesz részük amit a "kiszolgáló" értsed stratégiai egységeknél hasznos lehet. Pl kiképzők nem lesznek.

2015. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy nem önkéntes, hanem kötelező jelleggel minimum 3 hónapos fegyveres katonai kiképzést svájci mintára be kellene vezetni. Nem azért, mert most szükség volna rá, hanem azért, mert ha szükség lesz rá, akkor már késő.
2015. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kár volt megszüntetni.Újra be kellene vezetni a sorkatonaságot.Nagyon ráférne a fiatalokra.Hozzáteszem én is 18 éves vagyok és szivesen mennék.
2015. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azért, mert most szükség volna rá, hanem azért, mert ha szükség lesz rá, akkor már késő."


És szerinted van ennek értelme egy olyan országban, ahol soha többet nem fog az illető fegyvert látni a kezében, mert még egy gázpisztolyhoz is 100 engedély kell?

Svájcban majdnem mindenkinek van otthon fegyvere.


Másrészt a sorkatonaság egy pénzkidobás. Aki nem alkalmas a katonai pályára fizikailag vagy lelkileg, abból a büdös életbe nem lesz se jó, se hatékony katona, pláne akkor nem, ha ráerőltetik az egészet.



"Szerintem kár volt megszüntetni.Újra be kellene vezetni a sorkatonaságot.Nagyon ráférne a fiatalokra.Hozzáteszem én is 18 éves vagyok és szivesen mennék."


A sorkatonaság nem volt másra jó, minthogy pár neveletlen, elborult agyú, nullához közeli IQ-val és EQ-val rendelkező állat kiélhette a szadista, csicskáztató vágyait legálisan, gyakran még a felettesek is asszisztáltak mellé. Apám mesélte, hogy mennyien mentek ott ezek miatt lelkileg tönkre, a mai napig rengeteg ilyen van, nagyon sok az alkoholba

menekült. Nem elég, hogy ilyen sok alkoholista van Magyarországon, hogy benne vagyunk a legalkoholistább országok toplistájában, meg akkor gyártsunk is még mellé?

És akkor az a sok 18 éves majd 20-21 éves korában kezdi az egyetemet? Addig kiesnek a munkaerőpiacról is, mert van, aki nem megy egyetemre.

Szerintem olvass utána, mennyien utálták az egészet. Én eddig csak sörhasú bűzlő primitív alkeszok szájából hallottam, hogy mennyire jó lenne visszahozni. Ha már nekik szar volt, nehogy már másnak jó legyen.

2015. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!