Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Pontosan mi magyarul az a...

Pontosan mi magyarul az a bizonyos en-block-clip?

Figyelt kérdés

Oké, tudom, hogy mi az, valamiféle tár tolózáras puskákhoz, amivel egyszerre több(általában öt) töltényt lehet betölteni a fegyverbe, de gondolom van rá valami magyar szó, hogy valamilyen tár. Például ugye a félautomata rohampuskák, gépkarabélyok, géppisztolyok... stb. esetében szekrénytár a tár pontos megnevezése.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. aug. 5. 13:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs, már tárgytalan, megtaláltam, töltőlécnek hívják. :D
2016. aug. 5. 14:30
 2/9 anonim ***** válasza:

en-block-clip = töltényűrköteg


[link]

2016. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ez egy másik dolog, amire én gondolok, vagy ezek most szinonimák? Mert arra gondoltam, ami a képen van, csak nem Garandhoz valóra, hanem tolózáras puskához valóra, mint pl.: Mosin Nagant, Steyr M1895... stb.

Kifejtenéd akkor ezt részletesebben légyszíves?

2016. aug. 6. 01:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Rákerestem, és a magyar wiki oldalon a Steyrhez is töltényűrköteget ír, szóval valszeg neked lesz igazad.
2016. aug. 6. 02:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs!

Töltényűr köteg? Egy köteg töltényűr? Ne már!

Nem vagyok nyelvész (főleg nem angol-magyar), de amiről beszélsz az bizony a töltőléc!

2016. aug. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5:

Írjátok be a google képkeresőbe:

en-bloc-clip

Na miket hoz be?

----

A töltőléc más. A töltőléc egy "csíkocska", amire a lőszerek egymás után, egyesével vannak ráhúzva. Töltőléccel tölteni pl az SKS karabélyt vagy a Mauser C-96 pisztolyt szokták.


A töltényűrköteg pedig abban más, hogy egyrészt az nem egy fém csíkocska, hanem szorosan körelöli a lőszereket. Illetve hogy a töltőlécet nem rakod bele a fegyverbe, miután betöltötted vele a lőszereket (SKS, Mauser C96), hanem kihúzod és eldobod. A töltényűrköteg pedig a fegyverben marad és csak a tár kifogyása után jön ki.


Töltőléc (stripper clip):

[link]

[link]


Töltényűrköteg (en-bloc-clip):

[link]

[link]


Együtt a két haver:

[link]


Gondolom látszódik a különbség.

2016. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszön szépen a választ, ment a zöld kéz! Már értem a különbséget a kettő között. Annyit meg tudnál mondani, hogy akkor a régi tolózáras puskákhoz töltényűrköteget használtak vagy töltőlécet?

Egészen konkrétan most a Steyr M1895-ös puskára gondolok, ha így könnyebb válaszolni.

2016. aug. 6. 11:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, oké megvan, az angol wiki oldalán megtaláltam a mesterlövészpuskás résznél az en-bloc-clip kifejezést, szóval akkor töltényűrköteggel töltötték.
2016. aug. 6. 11:44
 9/9 anonim ***** válasza:

"Gondolom látszódik a különbség."


Látszódik, természetesen!

Nem tudtam, hogy más a két alkatrész neve!

Ismertem mindkettőt.

Funkciója "ugyanaz", "működése" más, de tényleg nem tudtam, hogy más névvel kell illetni!

Köszönöm!

2016. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!