Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lenne a menete annak, ha...

Mi lenne a menete annak, ha szeretnék egy félkatonai szervezetet alapítani?

Figyelt kérdés

Olyan, mint pl a Magyar gárda, viszont más névvel, és hatáskörrel.


Ehhez milyen dolgok szükségesek? Persze rengeteg pénz, ember, ez világos, de hova kéne mennem, hogy ezt bejegyeztethessem, illetve mi lenne ennek a menete, van valami kikötése, pl: saját párttal való rendelkezés?


EZ CSAK ÉRDEKLŐDÉS, NINCS KOMOLY SZÁNDÉK MÖGÖTTE.


2016. aug. 15. 04:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt legálisan nem teheted meg! Többek közt épp ezért oszlatták föl a Gárdát is, az is elvben valami Hagyományőrző Egyesület volt és nem masírozgató egyesület.
2016. aug. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Félkatonai szervezetet sehogy sem alapíthatsz, hacsak nem másztok fel titokban a Bükkbe vagy bánom is én. Ha kiderül hogy félkatonai szervezetről van szó, feloszlatják.


Ahogy az előző válaszoló is írta, a Gárda utat is választhatod: Alapítasz egy legál szervezetet, majd titokban félkatonai szervezetté alakítod, aztán vagy elkapnak és feloszlatják, vagy titokban masírozgattok.


Párt sem alapíthat félkatonai szervezetet. Senki sem alapíthat félkatonai szervezetet.

2016. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb ha alapítasz egy teljesen katonai szervezetet, majd az emberek felét elbocsátod.
2016. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Tehát a törvényt akkor csak úgy lehet kijátszani, ha a valós szándékról nem számolok be, hanem egy látszat célt tűzök ki, ami legális, így elkerülhetem a szervezet feloszlatását.


A kérdés másik fele ugyanakkor még nem lett megválaszolva. Tegyük fel, hogy én szeretnék egy ilyen hagyományörző egyesületet létrehozni, akkor kihez kellene fordulnom?

2016. aug. 15. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!