Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire jó közelharcban egy...

Mennyire jó közelharcban egy légiós katona?

Figyelt kérdés
Utcán például meg tudna verni egy jobb bunyóst, vagy akár többet is?.

2017. jan. 8. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


Szerezz be egy ilyet és mérd meg a harci erejüket.

2017. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?????? Tudod kedves 5 éves, a katona bácsikat nem ugyanarra képezik ki manapság. Egy számitogépes intervenciora kiképzett tiszt nem biztos, hogy gyözne egy ilyen közelharcban. De egy desszantos simán.
2017. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Látom nagy a homály, kérdező.

Itt felénk a 90es évek vége felé, és a 2000-es évek elején volt divat, hogy majdnem minden 10 gyerek a légióba akart menni.

Persze tényleg volt aki kiment, de már csak kevés volt aki ott is maradt 5-10 évig ahogy a szerződés szólt.

Na, pár ismerősöm volt, aki eltöltött kinn jónéhány évet.

Olyan tudásuk volt a sok bevetés miatt, amit szerintem nem itt kellene kifejteni.

A lényeg az egészben.Egyszer hazajött pár hétre, szabija volt.

Berúgott mint az állat.

A diszkóban persze egyből megtalálták a kidobók, ő volt vagy 75 kg, az a szikár, szaharában kiszikkadt acélos test napbarnítva, amit nem sokszor itthon látni.

A gorillák azt hitték, hogy majd mázsa felett vannak, és eljátszanak vele.

Kivitték, és tényleg valamit akartak vele, de hát, közbejött az élet, meg a rutin.Emberünk ugyebár már majdnem 6.éve volt kinn, és nem egy bantu négernek magyarázta már el machétével a kezében, hogy jobban tette volna, ha a sárból készült kunyhójában maradt volna.

Szóval még mielőtt akció lett volna, annyit mondott a kidobóknak, hogy ha nem akarják hogy mindenkinek baja legyen, akkor menjenek szépen vissza, és csinálják a dolgukat, amiért a pénzt kapják, őt meg hagyják békén.

Persze, a legnagyobb egyből rákezdett, ki a fa...om vagy te kis ge....i.......és innentől egy hosszú sípolás következne.

majd egy parasztlengővel mindezt amit mondott, nyomatékosítani akarta.

Nos én és aki látta, pár méterre voltunk, de ilyet még a filmekben sem sokszor láttam.

Annyira gyors volt, meg nem is értettem mit csinált, hogy felfogni sem tudtam, ami volt.

Pár másodperc volt az egész, és az 5kidobó kifeküdt.

Volt ott kéztekerés,fejrúgás,lábkirúgás,dobás,megmitudoménmégmi.

A lényeg, hogy mikor ez volt a tulaj is végignézte, majd odajött, és annyit mondott, elnézést, a kellemetlenségért, és mindannyiunkat meghívott egy italra.

A kidobókat meg lebaxta úgy, mint a szódás a lovát, este az ivó előtt.

2017. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

"Itt felénk a 90es évek vége felé, és a 2000-es évek elején volt divat, hogy majdnem minden 10 gyerek a légióba akart menni."


Tényleg? Én most is sokat hallom a kólofdáti vórrioroktól.

2017. jan. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 szántóvető ***** válasza:
60%
persze persze.a kéztekerés az már kézitusa,ekkor már egy 75 kilós legény nem sokat ér 100+ kilóval szemben.(1 az 1-ben még el is hinném,na de 1 az 5 ellen?)a puszta testsúlyukkal elsodorják vagy maguk alá gyűrik ha megütniük nem sikerül.
2017. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
3. válaszoló storyja biztos hogy kamu :) közel 20 év harcművész-küzdősport tapasztalattal tudom azt mondani, hogy 4-5 kidobó bármilyen embert össze tud verni, ha egyedül van. Egyébként a katonák kiképzésén ma már nincs nagy hangsúly fektetve a kézi tusára. A kiképzők inkább csak instrukciókat adnak. Nem sok olyan helyzet van amit hideg fegyverrel vagy pusztakézzel kell megoldania egy mai katonának, még misszión, háborús övezetben sem.
2017. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Szegény hármas....😅

Biztos sok zsánklúdvándámos filmet nèzett,

2017. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Itt a két pistikének írom!

Az illető egyike azoknak akik könyvet írtak erről hadseregről, nem sok ilyen van ebben az országban.

Amit meg láttam, ahhoz annyit tennék hozzá, hogy azt mondta neki ez nem jelent gondot, mert ettől komolyabb problémái is voltak ott a seregben.

A 20 éves harcművészmúlttal rendelkezőnek meg annyit, hogy elég gyatra tudásod lehet, ha ennyi rutinnal feladná leckét pár kidobó.

Üdv egy régi régi kyos, nekem kicsit több rutinom van ebben a sportban, mint neked lesz.

2017. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
:) A gyatra tudásomról annyit, hogy dan vizsgám van kempo jitsuból, 9 évig voltam hivatásos abból 3 évet Szentendrén tanítottam kézitusát, 1 évet pedig misszión töltöttem. Mióta leszereltem MMA-t tanítok egy barátom klubbjában. Egyébként másfél évig profiként versenyeztem k1ben, csak éhenhalni is kevés pénzt kerestem, szóval abbahagytam. Amúgy hétvégente én is járok portázni, és igen, biztos hogy kamu a storyd, mert ha valakit 5db, mázsás kidobó körbeáll, az esetleg kettőt fog tudni kiütni, ha jó öklöző, de utána lefogják és agyonverik. Semmilyen idegenlégiós katona nem tud 5 kidobót megverni pusztakézzel, ez akkora kamu, hogy le sem lehet írni.
2017. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szevasz pistike:)

Látom portás vagy:)

Nos amilyen önéletrajzot ide írtál nekem is hasonlóképpen alakult az életem,mint neked.

Mondhatni majdnem ugyanígy.

Attól eltekintve, hogy én nem magamról írtam, hanem a légiós ismerősömről.

Mivel megtörtént az eset, ezt nem tudom máshogy leírni.

Amúgy meg, nem tudom milyen képességű portás lehetsz, ha már az vagy, de én is versenyeztem, voltam legal/illegal seriaban is, elég nagy rutinom van.

Én magam állítom, mivel már nekem volt ilyen meló közben, 5 embert összerakok bármikor.

Valószínűleg kevesebb éles helyzetben verekedtél, és csak gyakorlatoztál, meg tanítottál, az ugyebár nem olyan mint aki élesben nyomja.

nekem inkább sok éles helyzetem volt, és még most is azt állítom, ha 4-5 ember haverkodni akarna, nekem se tartana sokáig, és a cipőmet néznék a földről.

Pedig én nem voltam a légióba, mint a haverom.

Amúgy meg, az hogy portás vagy, semmit nem jelent.

Portást is raktam már össze, igaz, nem ott ahol dolgoztam(szép is lenne), de olyan pofonosztást kapott, hogy a végén lecsücsült.

Ezt csak azért írtam, mert az, hogy valaki portás semmit sem jelent, meg hogy mázsa körül van.

Tudod ezeket a legkönnyebb elverni, még könnyebb mint egy átlag 70-80 kg-os embert.

Majd biztos lesz rutinod neked is, és akkor máshogy látod a dolgokat.

Ennyi az egész.

Rutin nélkül én sem lennék ilyen.

2017. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!