Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy lehet jelentkezni önkénte...

Hogy lehet jelentkezni önkéntesnek az orosz ukrán háborúba?

Figyelt kérdés

2017. jan. 11. 18:32
1 2 3
 21/24 Szimeon ***** válasza:
94%
Nézzétek. Mi nem szeretünk ölni és megölettetni magunkat. A kérdező azonban nem kakukktojás ezen a földön. Az a sok amerikai és arab, aki elmegy harcolni mind hasonló gondolkodású. Úgy vélik jó buli lövöldözni, torkot metszeni, ütni-vágni, erőszakolni, stb. Pénzt is kap érte. Van kockázata, de persze mindenki úgy gondolja, hogy ő lesz aki gond nélkül túléli. Mindig a másik hal meg, lesz csonka, stb. Szóval nem egyedi ő, és valahol azok a magyar katonák, akik elmennek pl. afganisztáni küldetésre, kicsit ők is hasonlóak. Mindenesetre - szerintem - normális ember önként és dalolva nem megy a vágóhídra. Baromként sem, de mészárosnak sem.
2017. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az eddig válaszolók valamennyien félreértik a kérdezőt. Pedig egyáltalán nem egyedi gondolkozású.

A húszas éveimben én is el voltam keseredve. Nincs kilátás, hogy megvalósíthassam álmaimat, terveimet. El mentem volna harcolni Vietnamba a viet oldalán, rendszerváltás után az amcsi oldalon. Voltam 2 évet sorkatona, de a gyávaság erőt adott, hogy ne lőjem le magam.

2017. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Hali

Nem tudom sikerült-e valamit megtudnod de én szivesen veled tartanék ha tudnánk jelentkezni. 26 vagyok

2018. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a MAGYAR Büntető Törvénykönyvet:


146. § (1) Aki ... bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az a magyar állampolgár, aki - szövetséges fegyveres erőn kívül - nemzetközi vagy nem nemzetközi fegyveres összeütközésben részt vevő idegen fegyveres szervezetbe önként belép, erre ajánlkozik, vagy ilyen fegyveres szervezetben kiképzésen vesz részt.


Ha figyelmesen elolvastad... Már az ajánlkozás, jelentkezés is bűncselekmény!

2023. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!