Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháborúban a...

A második világháborúban a katonák hogy élték túl a teleket?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasni, hogy a hőmérséklet gyakran lement -30, sőt -40 °C fokra.

Hogy a fenébe élték ezt túl nyílt terepen?


2017. febr. 2. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Én se tudom, de én biztosan dezertáltam volna. Én + 20 fok alatt már fázok. A 0 fok alatti hőmérséklet meg nem nekem való. De sok katona nem bírta, sokan szenvedtek fagyási sérüléseket az orosz télben, meg sokan halálra fagytak.
2017. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvass visszaemlékezéseket és megtudod. Elég nehezen. És sokaknak nagy nehézségeket okozott a hátra lévő életében.
2017. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Most is túlélnek valahogy a hajléktalanok, akik pedig nem azok elestek a háborúra.
2017. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom benne voltak a statisztikákban azok is.
2017. febr. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy nem voltak állandóan nyílt terepen.
2017. febr. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Nemetorszag eppen a nagy hideg es tel miatt vesztette el Oroszorszag ellen a haborut, eheztek, megfagytak, rengetegen ebben az idoben meghalltak, nem tudtak a nagy hoban elorehaladni, az oroszok ez idoszak alatt kifejlesztettek olyan tankokat, jarmuveket, amelyek a nagy hoban is tudnak eleg jol kozlekedni, az ott elo orosz katonak meg birtak a telet.
2017. febr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem élték túl.
2017. febr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Az emberi szervezet, pláne fiatalon nagyon sok mindent képes elviselni.
2017. febr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Az eszkimók is elvannak, és a jégkorszakot is átvészelte az emberiség. :D


Biztos k.@rva kemény dolog lehet, de megcsinálható.

Az ardennek-i német támadásnál voltak olyan jenkik, akiknek átázott a bakancsa, ráfagyott a zokni a lábujjaira, azok elüszkösödtek, és amikor levette a zoknit, jött vele a lábujja is. Azért az is kemény dolog lehetett.

2017. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogyan? Nehezen, sokan sehogy.


Nekem mindkét nagyapám ott volt a Donnál. Amíg az állásaikban voltak, nem volt túl vészes, de mikor a visszavonulás jött, ott már nem volt hova behúzódni, parasztok szállásaira, házakba, pajtákba próbáltak bevackolódni estére, csak sok esetben azok már tele voltak németekkel és a kamerádok nem éppen a bajtársiasság mintapéldányai voltak addigra már. A német teherautókról is sok esetben lerugdosták a magyar katonákat.


Mozogni kellett, aki leült, kidőlt, menthetetlenül megfagyott, az élte túl, aki az erejét, élelmiszerét, ruházatát jól be tudta osztani, vagy valahonnan szerezni tudott ilyesmit.


És a hideg még nem volt minden, lőttek is ott, a szovjet sereg, partizánok rajtaütései, vérhas, tífusz, sebesülések, alultápláltság tizedelték őket.


Sokan fogságba kerültek, ezzel ugyan megszabadultak a fagyástól - egy időre legalábbis - mert utána a fogság körülményei vittek el sokakat.

2017. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!