Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen kardtípusokat ill....

Milyen kardtípusokat ill. szablyákat használtak a magyarok a VIII-XV. Század között?

Figyelt kérdés
Volt tipikusan magyar kard- illetve szablyatípus?
2010. máj. 9. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
X345-is egy igen jó típus volt, változata a ZBS-444, dupla csatolásos rittyegtetővel.
2010. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Beadandó dolgozathoz kéne az infó, ezért szeretném, ha csak olyanok írnának ide, akik hasznos választ tudnának adni a kérdésemre... Köszönöm!
2010. máj. 9. 13:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2010. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BlackSword ***** válasza:
47%

Általában a kard mérete és alakja alkalmazkodott az éppen aktuális harcmodorhoz... A korabeli lovasság ívelt könnyű szablyákat használt, mivel mind támadásra, mind védekezésre használható... A könnyűlovasság másik kedvelt fegyvere volt a visszacsapó reflexíj, vagy a dárda...

Az államalapítás után a könnyűlovasságot felváltotta a nyugati mintájú nehézlovasság... Fegyvere a nehéz vért és a pallos, vagy pallosszerű kard... Hogy mennyire volt hasznos??? Muhi, Mohács??? Szerintem kielégítő válasz...


De tuom ajánlani a hadtörténeti múzeum honlapját...

2010. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tényleg, hadtörténeti múzeum... :) Köszi a választ ^^


A szablya egyébként a legtöbb ázsiai népnél megjelent, mivel nagy vágóereje volt, és csuklóból lehetett vágni vele, tehát rendkívül gyors támadásokat lehetett vele indítani, de eddig tipikus magyar szablyáról még nem találtam semmit. A szablyát azért váltotta fel a pallós, mert a nehéz páncélzatot és a vértezetet később nem lehetett átvágni a szablyával, eddig nekem is tiszta. Tényleg, másik kérdés; a magyarok használtak grosse messert? Az volt a világon az egyik leghatásosabb kard, tipikus német lovagi kard volt, és csak kisebb cikkeket olvastam arról, hogy még valamikor a magyarok is használták... De mikor? :D

2010. máj. 9. 13:57
 6/12 Dymo ***** válasza:
100%
eleinte szablyát,majd szép fokozatosan teret hódítottak a nyugati típusú kardok. próbálták a kettőt vegyíteni is,de nem volt túl sikeres. mohács és a muhi vereség meg nem a kard hibája
2010. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"eleinte szablyát,majd szép fokozatosan teret hódítottak a nyugati típusú kardok. próbálták a kettőt vegyíteni is,de nem volt túl sikeres. mohács és a muhi vereség meg nem a kard hibája"



Németek kísérleteztek a kettő vegyítésével, és így jött létre először a kriegsmesser, majd a grosse messer, amit már említettem, hogy a világ egyik legjobb kardja volt (ennek a kardtípusnak volt a legnagyobb a vágóereje). Ezenkívül egyébként korrekt, amit írtál.

2010. máj. 9. 15:16
 8/12 BlackSword ***** válasza:
Muhi és mohács nem a kard hibája volt, hanem a harcmodoré... Arra akartam célozni... lehet nem sikerült elég jól...
2010. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tudom neked tanácsolni,hogy keress fel 1-2 RAJ-t a közeledben.Ők értenek a kardokhoz,és forgatásához.Lásd: samuRAJkard,és pózolj samuRAJkarddal.
2010. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eheh :D Ismertem pár ilyen formát... Hidd el, nem értenek a kardforgatáshoz, és igazából a kardokhoz sem értenek annyira :) Nekik még a tanto is szamuráj kard :D
2010. máj. 9. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!