Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Te a 2. világháborúban a...

Te a 2. világháborúban a szovjet hadsereg, vagy a szövetségesek (brit, amerikai, kanadai stb) kötelékében harcolnál?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 16. 20:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Látom a Magyar Királyi Honvédség eszébe sem jutott egyik libsinek sem.
2017. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Spenc2014 ***** válasza:
51%
Nem tudom mennyire lehetett büszke a magyar honvéd arra, hogy vezérük Horthy részt se akart venni a háborúban, majd aztán nyomásra részt vett, utána meg viszont ki akart lépni...akkor már inkább a Szálasi nyilasok, mert legalább akkor is vállalta amikor összedőlt minden, és ameddig lehetett kitartott.
2017. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Helyes válasz ***** válasza:
100%
A háborút anyagi érdekek mentén szervezik a gazdagok, hogy az ő alantas céljaikért a szegények haljanak meg.Nos akkor kinek is kéne háborúzni és kivel?
2017. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Én a szövetségeseknél szolgálnék
2017. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Én a szövetségeseknél harcoltam volna, mert nekik jobb fegyvereik voltak, mint a szovjeteknek.
2017. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én a Tengelyhatalmak valamelyik seregében harcoltam volna, legszívesebben a németeknél!


Ha muszáj lenne a Szövetséges hatalmak közül választanom, akkor az amerikai seregben harcoltam volna.

2020. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez nem egy játék. Szerintem egyik sem volt leányálom, függetlenül attól, hogy melyik országról beszélünk. Sem az USA (Szövetségesek), SZU vagy a Németek. Mindegyikkel lehetne valamilyen szinten azonosulni. De valljuk be, csak a szája nagy az embernek. Egyikünk sem akarna harcolni semelyik oldalon sem. A való világ sokkal véresebb volt, mint ahogy a könyvekből, vagy esetleg a filmekből elképzeljük. Pedig jópár durva film van. Én egyikben sem harcolnék/harcoltam volna. Nem bátorság vagy gyávaság. De én nem akarnék sem meghalni, sem ölni. Az itt kommentelők sem valószínű.
2021. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
De pl hogy miért is harcoltak a felek? Aki mondjuk német oldalra állna magyarként, az elmélkedhetne azon is, hogy ha a németek esetleg megnyerték volna a háborút, akkor mi lett volna velünk? Mert a magyarok egy elég kevert nép. Lehet, hogy egy darabig megtűrtek volna minket, mint szolgákat, de előbb-utóbb beüzemelték volna a gázkamrákat számunkra is.
2021. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Nemo4 ***** válasza:
52%
Nos én pacifista vagyok így egyikben sem harcoltam volna, esetleg partizán lettem volna ha már minden kötél szakad.
2021. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Látom a Magyar Királyi Honvédség eszébe sem jutott egyik libsinek sem."

Látom, a magyar nyelv szövegértése és a helyesírás, illetve a magyar történelem egyáltalán nem megy ennek a konzervnek sem.

Lassan olvasd a kérdést, hogy megértsd, és lehet hangosan is!


Emlékeztetőül a kérdés:

"Te a 2. világháborúban a szovjet hadsereg, vagy a szövetségesek (brit, amerikai, kanadai stb) kötelékében harcolnál?"

Tudtommal a Magyar Királyi Hadsereg nem a szövetségesek oldalán harcolt, de ha tévednék, akkor javíts ki!

2021. nov. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!