Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Észak - és Dél-Korea most...

Észak - és Dél-Korea most tényleg háborúzni fog, vagy mivan?

Figyelt kérdés

Most nézegettem pár külföldi híradást a készültségről Kora körül. Elképesztő. Ahogy azt is, hogy a nyugati média, ennek töredékét közli. Meg hallottam, hogy a volt ENSZ főtitkár "világégéstől" tart. Ha egymásnak esnek ezek (Dél-Korea, USA + a szövetségesei meg Észak Korea), abból valóban lehet egy világháború?

Több biztonságpolitikai szakértő is azt mondta, hogy a mai világban "kicsi" a valószínűsége egy világháborúnak, helyette sok kisebb-nagyobb (proxy) háborút várnak.

Persze az ő szavuk se készpénz meg minden relatív mindig, de most mi történik/történhet?


(Zárójelben jegyezném meg, hogy a sok nyomorult, aki trump bohócot ilyen meg olyan megváltónak hitte és hiszi, az még most sem látja, hogy ez egy háborús uszító? Ez a nagy "izoláció" mint láthatjuk. Mindennek az ellentéte, amit eddig "ígért". A háborús uszítást nem csak Koreára értem, hanem az arab-iszlám térségre is)



2017. ápr. 26. 16:55
1 2
 1/18 Lazy Lover ***** válasza:
23%
ez 1 nagy baromság mint orbán meg soros ! mindig kell 1 mumus hogy félelembe tartsanak
2017. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy megkockáztatnának egy háborút, Kim tisztában van vele, hogy ha megtámadja Dél-Koreát, akkor a NATO-t is megtámadja, ami ellen semmi esélye nincsen, hiába a nagy létszámú hadsereg és az állítólagos nukleáris fegyverek (amik ha olyan jó hatásfokúak mint az ismert tesztek rakétái akkor inkább magukra veszélyes), az eredmény egyértelműen a rezsimének bukása lenne.

Szövetségeseket pedif kötve hiszem, hogy találna, mert Oroszország és Kína sem érdekelt egy háborúban.

2017. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Én csak izmozásnak tartom. Ugye ha kitörne ott a háború, akkor eléggé sanszos, hogy az a 3. Világháború lenne.... nem is észak korea miatt, hanem kína, orosz, es usa miatt....

Ugye azt meg senki nem vitatja, hogy a 3. Vh-t atommal fogják megvivni....

De egyébkébt érdekességként valamelyik nap olvastam, hogy egy amerikai latnok, vagy jós vagy nem tudom hogy hívják magukat 3 héten belúlre tette a 3. Vh kirobbanását, és a koreai incidensekkel indulva.... valamint azt mondta nem fog sokáig tartani, októberre tette a végét, de mindenél pusztítóbb lesz....

Persze én nem hiszek az ilyenekbe, csak megjegyeztem.

2017. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Itt már volt olyan nézet is, hogy É-Korea ilyen fenyegetésekkel akarná rávenni a gazdagabb világot, hogy anyagilag támogassák őket.
2017. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

"Persze én nem hiszek az ilyenekbe, csak megjegyeztem"


És minek kell baromságokat terjesztened? Én meg azt jóslom, hogy holnap fel fogod kötni magad. Persze én nem kívánom neked, csak megjegyeztem.

2017. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

De emberek.

Kína, Oroszország is csapatokat vezényelt Korea térségben meg, olvassatok utána Amerika is, meg olvastam, hogy valami amerikai rakétapajzsot is telepítenek Koreába, ami decemberben fog működésbe lépni.

Én nem tudom már mi van, de ez több szerintem, mint puszta erőfitogtatás. Szerintem 2 lehetőség van:

1. Ez tényleg egy nagyon kemény erősködés

2. Egy jövőbéli háborúra sorakoznak fel. - Szerintem ez a reálisabb a történéseket elgondolva.

2017. ápr. 26. 17:05
 7/18 anonim ***** válasza:
Megjegyzem a két ország háborúban áll egymással, ugyanis a koreai háború tűzszünettel zárult. Annyi, hogy feszegetík a határokat, de komoly támadást nem kezdenek. Reméljük nem is fognak. Egyébként Kim diktatúra megszünhetne már, borzalom ami ott folyik.
2017. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6 Ilyen szintű feszültség esetén természetes a fegyverkezés és a katonai készültség. Mégis csak egy teljesen kiszámíthatatlan diktatúrával állunk szembe akiknek feltehetően van nukleáris fegyverük.


Kíns és Oroszország számára fontos a határainak védelme, gondolj csak bele, ha egy háború folytán összeomlik az északi rezsim könnyen lehet, hogy a menekültek megindulnak a környező határok felé.


Dél-Korea számára pedig fontos a légvédelem, mert a rakéták őket érik el a legkönnyebben.


Az USA pedig ha a közelben van értelemszerűen gyorsabban tud reagálni esetleg megelőző csapást is tud mérni.


Viszont mint írtam a #2-es válaszban szerintem nem valószínű egy háború kirobbanása. Ha igen a vége úgy is az lenne, hogy néhány nap, de maximum hét alatt romokba dől a diktatúr.

2017. ápr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

# 2/8 Időpont ma 17:01


Én azért nem vetnék arra mérget, hogy Kim ennyire racionális. Vagy ha más nem az hajtsa, hogy itt szar, akkor egy atomháború után mindenhol szar lesz...

2017. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"feltehetően van nukleáris fegyverük"


Nem feltehetően, hanem van.

2017. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!