Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Észak - és Dél-Korea most...

Észak - és Dél-Korea most tényleg háborúzni fog, vagy mivan?

Figyelt kérdés

Most nézegettem pár külföldi híradást a készültségről Kora körül. Elképesztő. Ahogy azt is, hogy a nyugati média, ennek töredékét közli. Meg hallottam, hogy a volt ENSZ főtitkár "világégéstől" tart. Ha egymásnak esnek ezek (Dél-Korea, USA + a szövetségesei meg Észak Korea), abból valóban lehet egy világháború?

Több biztonságpolitikai szakértő is azt mondta, hogy a mai világban "kicsi" a valószínűsége egy világháborúnak, helyette sok kisebb-nagyobb (proxy) háborút várnak.

Persze az ő szavuk se készpénz meg minden relatív mindig, de most mi történik/történhet?


(Zárójelben jegyezném meg, hogy a sok nyomorult, aki trump bohócot ilyen meg olyan megváltónak hitte és hiszi, az még most sem látja, hogy ez egy háborús uszító? Ez a nagy "izoláció" mint láthatjuk. Mindennek az ellentéte, amit eddig "ígért". A háborús uszítást nem csak Koreára értem, hanem az arab-iszlám térségre is)



2017. ápr. 26. 16:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem csak ők ketten. Egész Eúrópában hatalmas a hadi készülődés.
2017. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Ugye azt meg senki nem vitatja, hogy a 3. Vh-t atommal fogják megvivni...."


Én vitatom. Nagyon sok mindennel vívhatják, de hogy atommal nem fogják abban biztos lehetsz.

2017. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként Kim diktatúra megszünhetne már, borzalom ami ott folyik."



Honnan tudod hogy mi folyik ott? Vannak benn fürkészeid?

2017. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
"Észak- Korea meg szövetségesei". Én nem vagyok benne biztos, hogy vannak igazi szövetségesi. Még Kína és Oroszország sem, szóval én arra tippelnék, hogy nem lesz ebből semmiféle világháború. De ez nyilván csak tipp, mint ahogy bárki más is csak tippelgetni tud, hacsak nem látnok.
2017. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyébként én elég sok hírt olvastam a koreai helyzet "élesedeséről", készültségről, stb. Nem tűnik úgy, hogy nyugaton hallgatnának róla.
2017. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod hogy mi folyik ott? Vannak benn fürkészeid?"


Elég meghallgatni egy pár ember beszámolóját akinek sikerült megszöknie onnan... Meg egy magyarnak ne kelljen már bemutatni, hogy milyen egy kommunista diktatúra... Volt belőle épp elég részünk, hogy tudjuk, hogy tényleg borzalom ami ott folyik.

2017. ápr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Alex Fly ***** válasza:

Épeszű ember nem kockáztatja meg a nyílt konfliktust. Nem azért, mert a KNDK "atomhatalom" (kísérleti robbantásokat már végzett, de valós körülmények között nem biztos, hogy képes lenne nukleáris csapásmérésre), de feltételezhető, hogy ott sem mindenki idióta. Mivel nyílt nukleáris háború esetén semmi esélye, ezért feltételezhető egy, az izraeli "Sámson opció"-hoz hasonló rendszer létezése, melynek aktiválása igen komoly következményekkel járna.

Egébként meg miután az Egyesült Államok 30 éve nem talált magának valódi ellenséget, így természetes, hogy minden eszközzel igyekszik a KNDK-t démonizálni. A valóságban ennyire nem kritikus a helyzet.

2017. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 10:29


Én továbbra sem lennék benne ennyire biztos, hogy kim nem idióta... A diktátoroknak nem sok közük szokott lenni a realitáshoz, ezt már meg kellett volna tanulni a történelemből.

2017. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!