Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonaságba fektetni az...

A katonaságba fektetni az életem ilyen végzettséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most 19 éves vagyok, arra jutottam, hogy a katonaságnál szeretnék lenni hivatásos katona. Nem a fizetés volt ami miatt ezt az irány választottam.


Van egy érettségim. Ami elég gyenge 3-as ra sikerült alapszinten. Mivel komolyan gondolom a katonaságot ésszerűen a lehető legfeljebb szeretnék jutni az életem során.


Az érettségimmel maximum elméletileg csak altiszt lehetek a kiképzésem után. Ahhoz, hogy magasabbra tudjak jutni, ahhoz a Nemzeti Közszolgálati Egyetem-re kellene menjek, ahol a középszintű angol komplex nyelvtudás alap követelmény érettségivel egyaránt.


A Nemzeti Közszolgálati Egyetem elég nagy a túljelentkezés. Ha le is teszem az angol vizsgát, lenne esélyem, hogy valaha bekerüljek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem-re? Vagy újra kellene érettségizzek emelt szinten?



2017. máj. 3. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Önköltséges képzésre minden további nélkül jelentkezhetsz szinte akármilyen érettségivel és diákhitelből tudod fizetni, amit az egyetem befejezéséig nem kell törlesztened. Ha jók a tanulmányi eredményeid, akkor akár az első félév után átsorolhatod magadat önköltségesre és köztársasági ösztöndíjból (100e/hó) azonnal vissza is tudod fizetni a kölcsönt. Nyilván mivel egyetemről van szó és nem oviról, ezért nem biztos, hogy gyenge érettségivel feltétlenül kompetens lennél, mivel a túljelentkezés ellenére is különösen nagy a lemorzsolódási arány.
2017. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
átsorolhatod magadat államilag támogatottra*
2017. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha töriből meg katonai alapismeretekből nem tud felkészülni, hogy akarja a sulit elvégezni?

Persze ha van fölösleges százezre, akkor próbáljon rá, de én mindig azt javaslom, hogy menjen vissza és érettségizzen le újra.

2017. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mivel a katonaságnál fogok dolgozni mindenképpen 1 évet és megkapom majd a rendfokozatom, az idő alatt pénzből terveztem az angol vizsgát, meg az egyetemre menni. Csak féltem/félek, hogy eleve fel se vesznek, még ha lenne nyelvem is, mivel gyenge az érettségi.
2017. máj. 3. 17:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne félj, próbáld meg. Veszíteni valód nincs.
2017. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szimeon ***** válasza:
ELTE-TTK geográfus szak. Ezt végezd el. Tök hülyék is könnyedén megcsinálják, akkor egy hármas érettségivel még kitünő is lehetsz ott. Ha meglesz a diplomád, akkor már sokkal könnyebben tudsz tiszt lenni...
2017. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hivatásos katona csak az altiszti akadémiáról vagy az NKE-ről kikerülve lehetsz. A sima legénységi állomány, az a szerződéses, ahol speciális képzettség nélkül még érettségivel is csak szakaszvezetőig engednek fel. A szerződéses (legénységi) úton keresztül nem valószínű, hogy lesz belőled valaha is hivatásos, nem nagyon van átjárás. Amire ott néhány évet eltöltesz, az életkorodnál fogva ki is csúszol az AA vagy NKE felvételi lehetőségről.

Az NKE tisztjelölti szakjaira természeten nincs költségtérítéses képzés. Itt csak az ösztöndíjas forma létezik, amely egyben nem csakhogy nappali képzés, hanem kötött bentlakásos tisztképzés. Ezt nem lehet "mellékállásban" végezni.

A jó hír viszont, hogy az angol nyelvvizsgán kívül és az egészségügyi/fizikai feltételeken kívül nincs komoly követelmény. A katonai képzéseknek alacsony a felvételi pontszáma, nem túl tehetséges fiatalok jelentkeznek általában. A túljelentkezés csak duma. Ennek hazánkban mindenki bedől. Csak úgy jönnek ki ezek a kamu x-szeres túljelentkezések, hogy az összes felvételiben sokadik helyen is megjelenő jelentkezést is beleszámolják. Tehát mivel a felvételin sokan beírnak sok-sok tételes listát, hogy valahova bekerüljenek, ezért a sokadik helyen megjelennek ezek a töltelék, "utolsó lehetőség" jelentkezések. De valójában ritkán lesz belőle az adott intézménybe valós jelentkezés, mert már a lista felette levő jelentkezésére felveszik az illetőt. Első helyen nagyon kevesen jelentkeznek ilyen helyekre, ezért is alacsony a pontszám.

2017. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tegnap voltam a toborzóirodában, ott azt mondták, hogy az alapkiképzés után jelentkezhetek az AA-ra. Utána ha dolgoztam annyit, hogy legyen pénzem nyelvsulira és meg van a vizsga jelentkezhetek a NKE-re ahol már megszűnik a dolgozúi jogviszonyom és ismét tanló leszek.
2017. máj. 4. 16:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem is mondtam semmi olyat, ami ezzel ellentétes lenne. Csak azt, hogy amíg te a szerződéses állományban fogsz vergődni,

a.) lehet elmegy az egésztől a kedved

b.) nem lesz arra energiád, hogy nyelvet tanulj mellette

c.) odaragadsz és kicsúszol az időből, amíg az AA-ra vagy NKE-re lehet jelentkezni.

d.) a szerződés közegben úgy lebutulsz a prolik szintjére, hogy nehéz lesz onnan váltani a tisztképzésre (nem úgy, mintha ott az igazi értelmiségi családokból kerülnének ki a tisztjelöltek)


Mivel az ez évi felvételiből kiestél már, ezért legközelebb a 2018. őszi félévre jelentkezhetsz. Az AA-ra 23. évedet nem töltheted már be a felvételi évében, tehát ha most vagy 19, legkésőbb kb. 2019-2020-ban jelentkezned kell. A tisztképzésnél ott a 26. életévedet nem töltheted be a felvételi évében, szóval addig még van néhány éved (2022-2023).

Lehet, hogy egyszerűbb lenne valamilyen más módon az elkövetkező évet kihúznod és készülnöd, tanulnod, valami normálisabb szakmában, esetleg részmunkaidőben dolgoznod. És eközben megtanulnod a nyelvet. Ha most nyáron vagy ősszel elküldenek kiképzésre, ott 3 hónapig tuti egy mukkot nem fogsz tanulni idegennyelvet. És után is keserves lesz nyár elejéig felkészülni. Vagy esetleg később is inkább azzal fogsz foglalkozni, hogy normálisan megélj a fizetésedből, minthogy nyelvvizsgával vagy felvételin gondolkodj. Mindenesetre ha elég kitartó vagy, minden sikerülhet.

2017. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ennyi mindent leírták, sokat segített! :D Jövőre mindenképpen az AA-ra kell jussak. :D Bent azt mondták, hogy a kiképzés után annyi időm lessz, mint a tenger. Főleg, hogy határra viszik a katonákat, ahol 2x es a fizetés, valamint 3 hét munka 1 hét pihenés van. Valamint angolból szerintem tanár nélkül is fel tudnék készülni a vizsgára.


Én is arra gondoltam, hogy majd keresek olyan sulit, ahol kapok angol nyelvet + szakmát(ami + pont a NKE-n), de sajnos nincs elég időm. :/

2017. máj. 5. 01:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!