Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor lehet jelentkezni a...

Barbixo kérdése:

Mikor lehet jelentkezni a katonaságba?

Figyelt kérdés
Van egy 'megszokott' jelentkezési időpontjuk, vagy éppenséggel, amikor 'kitalálják', hogy jelentkezés lesz?

2014. márc. 14. 17:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ha betöltötted a 18.életéved és Magyar állampolgár vagy akkor bármelyik toborzóirodában sőt már online interneten is jelentkezhetsz a Magyar Honvédségbe.
2014. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Náluk nincs ilyen jelentkezési időszak? Olyanra gondolok, mint például az egyetemeknek.

Bármikor lehet jelentkezni?

2014. márc. 14. 19:11
 3/28 A kérdező kommentje:
És amúgy hogy zajlanak a dolgok jelentkezés után?
2014. márc. 14. 19:17
 4/28 anonim ***** válasza:
Bármikor jelentkezhetsz ha bemész a körzeti toborzó irodába, ami után Kecskemétre küldenek ( és ez az egy időpont ami kérdéses ha összegyűlik annyi ember meg üres hely meg nincs létszámstop meg 1000+1 kifogás ) akkor majd értesítenek hogy mehetsz Kecskemétre fizikai / egészségügyire aztán ha felvesznek mehetsz Szentendrére 6 hónapos kiképzésre ahonnan bekerülsz az ország valamely pontján állomásozó alakulatba kb ennyi ( tob. iroda meg minden megyeszékhelyen is van Bp. több is kerületenként ha jól tudom
2014. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Nagyon hálás vagyok, mert annyira szeretnék katona lenni lány létemre, hogy az már nem igaz. Remélem, hogy hamarosan sikerülni is fog.
2014. márc. 14. 21:16
 6/28 anonim ***** válasza:

Hát sok sikert én 3 hét múlva megyek Kecskemétre az Altiszti Akadémia jelentkezése miatt :)


ui. hallani pletykákat hogy a különböző megyék különböző toborzó irodáiban a toborzó tisztek bunkók / semmibe veszik az embert főleg a lányokat ( nekem is volt szerencsém ilyennel összefutni ) de szerencsére nem jellemző, de ha ilyennel találkozol ne keseredj el bármit is mondanának

2014. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Oh, hát ezen meg sem lepődök.. Azok alapján amiket láttam, az a legkevesebb, hogy az embert semmibe sem veszik.

Amúgy jelentkezésnél mi számíthat előnynek szerinted, hogy igenis hívjanak vissza alkalmasságira és 'beinduljon az élet'?

2014. márc. 15. 08:24
 8/28 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ha átmész az alapkiképzésen akkor általában a teljesítményednek és a szakmádnak megfelelő beosztásba tesznek.

2014. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy jelentkezéskor mi számíthat előnynek, hogy ne kelljen sokat vagy hiába várni arra, hogy visszahívjanak. Mi lehet az a plusz, ami alapján mondjuk kellenék nekik. Azért kérdezem, mert tényleg meg akarok felelni minden szempontból.
2014. márc. 15. 13:25
 10/28 cl28 ***** válasza:

Jelentkezéskor előny a "C" jogsi. Szentendrén alapkik (szerződéses legénységi állomány) 3 hónap. Lányként némi hátránnyal indultok a toborzó irodán, mert az alegységparancsnokok sírva könyörögnek nekik h ne küldjenek több nőt.( a honvédségnél főleg a legénységi állományban a fizikai munka jellemző arra meg a fiúk jobbak lennének).

Alapkik után az alakulatnál a végzettségednek megfelelő beo.? Ha olyan szakmád van akkor igen (pl.: c jogsitól gk. vez. leszel), de a toborzóirodán darabra mérnek úgyhogy vegyész diplomával simán képesek berakni géppuskásnak, majd az alakulatnál úgyis rájönnek mire vagy alkalmas.... aztán vagy áthelyeznek vagy nem .... Az h a toborzó tisztek semmibe veszik az embert tekinthető a kiképzés első részének... ha bevonulsz nem érdekel senkit h "jóska-pista" vagy onnantól egy darab katona vagy a rendszerben.

2014. márc. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!