Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik ókori/középkori hatalom...

Ay carramba! kérdése:

Melyik ókori/középkori hatalomnak volt a legnagyobb lélekszámú hadserege?

Figyelt kérdés

Én a mongolokra tippelek, nem is jogtalanul.


Amikor a mongol határok az arab Hvárezmi birodalom mellé tolódtak ki, a két hatalom kereskedelmi egyezményt kötött egymással. A mai történészek számára ismeretlen okokból kifolyólag a hvárezmi szultán parancsára egy csapatnyi testőr lemészárolt egy igen nagy, 4-5000 fős mongol karavánt. Erre a nagykán annyira dühös lett, hogy Kína ostromlását kicsit hátrébb véve, egy legalább 150 000 katonányi sereget gyűjtött össze, és vezényelt a nyugati határhoz, lesújtó csapást mérve Hvárezmre.


Mit gondoltok?



#mongol #Mongol Birodalom #Hvárezmi birodalom
2017. máj. 15. 19:52
1 2
 1/14 hollófernyiges ***** válasza:
Kínának valamelyik egyesült korából.
2017. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A Ming-dinasztia és a mongol hadsereg is egymillió fő felett volt fénykorában, pontosan nem nagyon lehet megmondani melyiknek volt több.
2017. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk a chin dinasztiából? Amúgy területre mongólia, de méginkább a nagy brit birodalom volt a legnagyobb. Ahol soha nem ment le a nap. Létszámra pedig vagy a nagy orosz birodalom vagy a mongol van kína. (amúgy a mai kína behívhat 200 millió tartalékost.)
2017. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
A legelső városépítő magaskultúrák idején a régészek szerint milliós hadseregek voltak. Később a 100-150 ezer számított nagynak. A kínaiak egyesülésekor, a hét királyság korában, milliós hadseregek harcoltak egymással. Amikor Nagy Sándor betört Indiába, az első csatában 50 ezer emberrel legyőzte egy helyi király 120 ezer fős seregét. Beljebb szembetalálta magát egy 800 ezer fős sereggel, és úgy gondolta épp ideje visszamenni Európába.
2017. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de én csak az ókori/középkori birodalmakra gondoltam, bár nem is baj!


Az indiaiak nem is jutottak eszembe valamiért, a 800 000 fős seregről én is hallottam pedig. Mikor Nagy Sándor legyőzte a #4-es által említett 120 000 fős sereget, az egymással hadakozó indiai államok a hírre összefogtak, és úgy alakították meg azt a roppant hadat. Az egyesült középkori Kínán én is tanakodtam, de "csak" annyit tudok, hogy az egész Nagy Falat 700 000 fős védősereggel látták el.


De az biztos, hogy a legsikeresebb birodalom az ókorban és a középkorban a Mongol birodalom volt.

2017. máj. 16. 14:31
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


A sah hadereje[szerkesztés]

Mohamed sah teljes haderejét kb. 400 000 főre becsülték, amely azonban nem egyesült, hanem a birodalom városaiban, helyőrségként állomásozott. Ennek egyik oka, hogy a sah attól tartott, hogy ha egyesíti seregeit egy tábornok irányítása alatt, akkor utóbbi könnyen ellene fordulhat és elfoglalja a trónt. Emellett a Kínába küldött követeitől úgy értesült, hogy a mongolok nem értenek az ostromokhoz, a megerősített várak és városok elleni hadviseléshez, ezért nyílt csata helyett helyőrségei védelmére helyezte a hangsúlyt. A hatalmas hvárezmi sereg türk, perzsa, arab, és más közép-ázsiai harcosok sokaságából állt, melyek a hatalmas birodalmat alkották.



tehát hvárezmi sereg



Qin győzelme


Qin Shi Huangdi

Qin i. e. 326-ban – történetében először – az ország bemutatta a hagyományos la áldozatot, ezzel jelezve, hogy magát a kínai világ részének tartja. 318-ban nagy győzelmet aratott Han, Zhao, Wei, Yan és Qi felett, állítólag 82 ezer ellenséges katonát lemészárolva. 312-ben Chu seregeit verte szét, a Chu-beli áldozatok számát a győztestől származó források 80 ezerre tették. I. e. 293-ban Hant és Weit győzte le, 240 ezres veszteséget okozva, 274-ben Wei felett diadalmaskodott, 150 ezer ellenséges katonát megölve. I. e. 260-ban Zhao 400 ezer katonáját, akik megadták magukat, a Qin seregek – ígéretüket megszegve – lemészárolták. Ezek után már nem is keltett jelentősebb feltűnést, hogy i. e. 256-ban Qin kiirtotta a hatalmát már rég elvesztett maradék Zhou-házat, s ezzel névlegesen is véget vetett a Zhou-dinasztia nyolcszáz éves uralmának.


[link]


A Mongolok Titkos Története szerint, a Dzsingisz kán uralma alatt levő népek 95 ezredet tudtak kiállítani.

2017. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mopat ***** válasza:

A mongolokra szavaznék. Főleg Kína meghódítása után. Mert ekkor aztán a teljes kínai sereg is az övék, bónuszban. Plusz Korea, Közép-Ázsia, meghódított és hűbétes orosz fejedelemségek.

Igaz, a Dzsingisz utódai közt felosztott terület nem volt egységes, nem biztos, hogy ezt mindet egyszerre oda tudták volna vágni valakihez...

2017. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Rómának volt hogy egyszerre volt 50 légiója is.

De a Perzsáknak is több százezer katonája volt.

2017. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igaz nem válasz, csak kicsit kapcsolódik mongolok miatt, mindig is kíváncsi lettem volna hogy a tatárjáráskor ha nem alakul úgy hogy visszavonulnak hanem tovább törnek továbbra is róma felé, hol van az a pont ahol Európa komolyabb hadi erőt mozgósít hogy megvédje a pápát? biztos valami rendkívüli hadiállapot keretében megcsinálták volna a komolyabb védelmet
2017. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8 Egy légóban hány katona szolgált? Már régóta kutatok a válasz után.
2017. máj. 20. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!