Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Golyóálló sisakoknál miért...

Golyóálló sisakoknál miért nincs jobban elterjedve az arcvédő plexi?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy plexit raknak az arcvédelemre, vagy golyóálló üveget, de nem is ez a lényeg.

Rengeteg videó van, amiben a katonák lapítanak, nem merik kidugni a fejüket.

Ha teljes védelmet nyújtó sisakja lenne mindenkinek, bátran kidughatnák a fejüket, és lőhetnék az ellenséget. Persze olyan cuccra gondoltam, ami az 0.50-es lövedék ellen is véd.

Nyilván ez csak védelemre lenne jó fedezékek mögül, támadásra nem kevésbé, de ott se lenne hasztalan.


2017. máj. 25. 10:53
 1/8 EagleHUN ***** válasza:

Van az a plexi ami kivédi az 0.50 lövedéket csak az már vagy nem átlátszó olyan vastag, és vagy olyan súja van hogy leesik rólad a sisak! Vékony golyóálló üveg/plexi akármi még nincs.


A rendőrség a dobálás és gumi meg egyéb gyenge lövedékek ellen használ arcvédő plexivel szerelt sisakokat, nem az éleslövedékek ellen.

2017. máj. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak golyóálló arcmaszkok amúgy, olyan us ami akár egy 44-es magnumot is megállít. Csak ha eltalálnak, a minimum h kitörik az összes fogad, és eltörik az arccsontod. Arra jó hogy ha fejbelőnek akkor túléld, de nem arra van kitalálva h a sortűz elé kimenj.
2017. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, látom már, hogy butaságot kérdeztem https://www.youtube.com/watch?v=q2k4n0IUjjI .

Plusz hiába védene a 0.50-es lőszer ellen, ha egy pisztolylövedéktől pókhálós lenne az egész.

2017. máj. 25. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A sisak se golyó álló, max a sörös üvegtől megvéd.
2017. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

*súlya


bocs

2017. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem látszik de nagyon kényelmetlen és zavaró egy üvegplexi az arcod előtt, főleg egész nap. Én tudom.
2017. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
0.50-es lövedéket még komolyabb üvegek vagy vékony páncélzat sem véd ki, pont erre van kitalálva a lövedék.
2017. máj. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

50 es ellen a mellény se véd ha mégis pl messziről jött akkora ütést kapsz amitől törik a bordát ha pehes vagy pár átszúrja a tüdőd


betonfalak mögötti fedezékbe bújó életerő és gépjárműelhárítóként kezdte az 50 es a pályafutását

ha 2000 méterről betalál egy motorblokkot azt nem szereled össze többé pedig az nem husiból van

2017. máj. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!