Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor szélvédő plexi sötétítés...

Motor szélvédő plexi sötétítése fóliával, lámpasprayvel?

Figyelt kérdés
Motorom kb. 50cmx70cm kiterjedésű, az idomokhoz illeszkedő görbületekkel rendelkező víztiszta plexijét szeretném az autóüvegekhez hasonlóan sötétíteni. Hatósági előírás erre nincs, a sötétítés technológiája viszont kérdéses. Fólia forgalmazó és fóliázó cégek szinte kivétel nélkül nem ajánlanak, nem vállalnak plexi sötétítést sem autóüveg-, sem lámpafóliával. Arra hivatkoznak, hogy nem tapad, felpúposodik, nem lehet feltenni stb. Másik megoldási javaslat, amit kaptam, a csiszolás finom papírral és befújni sötétítő lámpaspray-vel. Akinek van ebben tapasztalata, azoktól várok használható ötleteket!

2017. ápr. 21. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Víztiszta leszerel, sötétített felszerel. Felesleges utólagos mókulásokkal szórakozni.
2017. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lámpaspray nem rossz ötlet. A kérdés, hogy a plexi csak szélterelés miatt van fenn vagy azon keresztül nézed az utat. Csak mert más átvilágítani egy lámpasprayel kezelt anyagon, meg teljesen más keresztülnézni rajta. Nem vagyok biztos benne, hogy utóbbi esetben ez biztonságos, ki kell próbálni, max. lemosod. Bár én is azt ajánlom, hogy vegyél rá egy új, az igényeidnek megfelelő plexit.
2017. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lámpaspray akár jó is lehet, ha mégse higítóval lemosod. Csiszolni viszont ne állj neki, csak összekarcolod a plexit még a legfinomabb papírral is, csak por és zsírtalanítsd. Arra figyelj még, hogy amikor ráfújod akkor még úgy tűnhet, hogy nem annyira fogta be, de később sötétedni fog ezért az egyes rétegek között várj teljes száradásig (én csak füstszínűre akartam a lámpáim de sötétebb lett)
2017. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végülis a lámpaspray mellett maradtam, fújtam rá vagy 6 réteget, így elég sötét lett, de nem probléma, ezen a plexin nem nézek át, nincs is rá semmilyen előírás.
2017. jún. 2. 16:33
 5/5 anonim válasza:
Jó lett a lámpaspray? Én is ezen gondolkozom.
2020. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!