Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Meg lehetne a fiatalok elvándo...

Meg lehetne a fiatalok elvándorlását állítani a sorkatonaság visszaállításával? Ha eltöltenének 1 évet sorkatonaként lehet hazaszeretőbbek lennének és nem hagynák el az országunk?

Figyelt kérdés
2017. jún. 2. 19:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Ezt mire alapozod, te voltál sorkatona?
2017. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
90%
De jó lenne, ha még több olyan fogatlan, tahó, alkoholista, féreg, "láááccik hogy nem vóótáá katona" majmot kitermelnének a következő generációknak. :D Hagyjuk már ezt a sorkatonaságot... vicc és pazarlás volt az egész. Nemhogy utána lépnének le a fiatalok, de még előtte. :D (Akinek nem inge...)
2017. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Ez csak felgyorsítaná az elvándorlást, hiszen a fiatal már a sorozáson nem jelenne meg, hanem kint élne.


Az a régi fajta sorkatonaság semmit nem ért. Én megúsztam egyébként, de aki volt, mind azt mesélte, átlag 5 - 10 lőszernél többet nem használt el az egész idő alatt.


A múltkor elmentem egy lőtérre, hatvanvalahány lőszert puffogtattam el. És nem gondolom, hogy tudok lőni, sőt, ott jöttem rá, hogy az nem is olyan egyszerű. Akkor mit ér 10 lőszer?


Mondjuk ki: az a régi fajta katonásdi a legtöbb fiatal számára kényszermunka volt, kihagyta aki csak tudta.

2017. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Azért mondjuk sokkal hazafiasabb dolog Wartburgot szerelni pálinkázás közben.
2017. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Még a bevonulás előtt lelépnének, még azok is akik a sorkatonaság bevezetése nélkül itthon maradtak volna. Valamint nem attól lesznek hazaszeretőbbek az emberek ha életükből elrabolnak mondjuk egy évet és bunko-szaurusz típusú szadista elöljárók csicskáztatják őket. A haza ne elvegyen (időt és szabadságot se), és akkor szeretik.
2017. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
Én fiatalként lennék sorkatona. Büszkén venném fel a magyar egyenruhát és talán sírnék is az örömtől hogy viselhetem nemzetem egy darabját és védhetem a hazám. 16/Férfi
2017. jún. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

6.


Te nagy férfi, 16 évesen. Te még mehetnél, de egy dolgozó embernek tudod mekkora anyagi teher egy évig bokrot ugrani tök ingyen? Rám 29 éves koromig "vadásztak", mire 2004 - ben eltörölték a kényszerkatonaságot. Havi 250 - 300 - at kerestem akkor, be akartak hívni, jött egy levél, vegyek át 40 ezer forint, egyszeri "bevonulási segélyt" (már ez vicc magában, segélyt kap a bevonuló).


Amúgy önkéntesnek, szerződéses katonának mehetsz, ha annyira akarsz, semmi akadálya, van a családomban fiatalember akinek ez tetszik, és most katonáskodik. Nosza, senki nem áll az utadba.

2017. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14%
hivatásos katonának lenni manapság jó állás, a sorkatonaságot is meg lehetne úgy csinálni h értelme is legyen
2017. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem a hazaszeretet hiánya miatt vándorolnak el, hanem, mert Magyarországon nagyon rosszak a fizetések.


Nyugat-Európában a kezdő mérnököknek,kontrollernek többet fizetnek, mint Magyarországon egy középvezetőnek.


Magyarországon egy kezdő diplomás van ahol a bruttó 300 ezret sem kapja meg kezdőfizunak.Ez itt a baj.



Természetesen,hogyha a katonaság jól fizetne,akkor értelemszerűen sokkal népszerűbb lenne, így sorkatonaságra sem lenne szükség.

2017. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
Miért szajkózza mindenki, hogy a fiatalok nem szeretik eléggé a hazájukat? A probléma ott van, hogy a haza nem szereti a fiatalokat...
2017. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!