Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az AK-74-es mennyire jó...

Jeffrey Spender kérdése:

Az AK-74-es mennyire jó gépkarabélynak tekintitek?

Figyelt kérdés
A közszájon forgó történetekben az AK-47-est, az AKM-et és licencelt változatait istenítik, mint nálunk az AK-63-ast, pedig nem csak azok léteznek, több helyen (Lengyelország, Románia, Bulgária, Ukrajna, Oroszország, közép-ázsiai tagköztársaságok) AK-74-esre léptek tovább, és annak is vannak durván szétmodolt és fejlesztett változatai, és használják is őket háborúkban, mint a szomszédos Ukrán - Orosz háború, mégsem szól olyan előszeretettel a történet, mint sokkalta régebbi elődjeiről.
2017. jún. 12. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Ez sem jobb az 47es elődjénél . Az is az eredeti német továbbfejlesztése lett , propaganda tette csodafegyverré . Elavult már mindkettő . Gerilla harcra népfelkelésre tökéletes . Az nem előny hogy nehéz , hangos , lomha és kotyog mindene ás sárosan is lőhetünk vele . Gyártják mert tömegesen olcsó előállítani de semmi extra nincs benne . Letűnt kor tárgyi emléke .
2017. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A '47-esből manapság már nem sok lehet, AKM-et meg azért használnak sokat, mert rengeteget szórt a SZU a harmadik világba a hidegháború alatt és a gerilla harcmodorhoz tökéletesen meg is fele. Az utolsó pontot leszámítva, és a SZU-t USA-ra cserélve, ugyanezért van sok M16A1-es is a harmadik világban, főleg Latin-Amrikában.


Az AK 74 főképp abban különbözik elődjeitől, hogy kisebb kaliberű lőszert használ, ami ugye praktikusabb, mert többet tudsz belőle vinni magaddal. Itt találsz egykis táblázatot: [link] Továbbá gondolom hasonlíthat ez a lőszer abban is az 5,56 milis NATO-s lőszerhez, hogy hajlamosabb benn maradni az áldozat húsában, és nem átmenni rajta, hanem belülről roncsolni. Ez egyes helyzetekben komoly előny.


Egyébként a PDW változata az AKS 74U viszonylag legendásnak mondható... a variánsok meg... hát az oroszoknál úgy tudom nem volt pénz arra, hogy a 100-as sorozatot széles körben rendszeresítsék, de az alap AK 74-esen meg nem voltak Picatinny sínek, opticát meg egyéb kiegészítőket meg szerettek volna rá, szal muszáj volt.

2017. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
"Hangos" mondj már egy halk gépkarabélyt okoska. Hasonlóan megbízható mint az elődje viszont itt is jelen van az L távolságnak nevezett erőkar ami miatt sorozatnál emelkedik a fegyver csöve, gerillaharchoz valóban kiváló, viszont egy professzionális hadsereg számára van jobb választás is. Az AK NEM AZ STG koppintása, mindkettőt szétszedted volna, mint én akkor nem írnál ekkor hülyeségeket.
2017. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3:
2017. jún. 13. 00:16
 5/14 A kérdező kommentje:

#3:


Hol volt alkalmad StG-t szétszedni ?

2017. jún. 13. 00:16
 6/14 anonim ***** válasza:

ak "népfegyver" egyszerű mint a betonlap

azért szólnak róla legendák mert tényleg kb mindent kibír

nincs nagyobb bizonyíték erre mint pl vietnám


az usa katonák dobálták el a "maket16" okat és szedték el a vietektől az ak ikat


a74 es szinte ugyan az mint a 47 es csak más lőszerrel tüzel, kisebbel

ennek vannak előnyei és hátrányai is

47 el nem bújnak el a téglafal mögött

74 el meg másfélszer annyi lőszert tud magával vinni a katona

2017. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1:

Aki fegyverszakértőnek, vagy szerényebben fegyverek iránt érdeklődőnek vallja magát, nem értem csak úgy alapból miért nem járatja vagy veszi a Kaliber magazint. 1-2 éve volt egy többoldalas cikk benne, ami szakmai alapokon, részletesen elmagyarázta hogy miért tudatlan az aki szerint az AK-47-nek és az Sturmgewehrnek köze van egymáshoz.


5:

Nem ő vagyok, de én tudom hol lehet. Szlovákiában legális a sorozatlövő fegyver is sportlövészetre és sok lőtéren tartanak történelmi sorozatlövő fegyvereket. Thompson, M16, MP-40, PPS-41, stb-stb. Oda kimész, sok lőtéren beszélnek magyarul, és lőhetsz ilyenekkel. Sorozatot is.


---

Kérdésre válaszolva: Azért mert a lőszere nem terjedt el a világban. Ritka nagyon. Az oroszokon kívül nem sokan használják. Ismered az 5,8x42 mm-es lőszert? Na az meg a kínaiak saját lőszere. Ugyanolyan, mint az 5,45-ös az AK-74-hez.


Az egész világon viszont az 5,56x45 mm-es NATO lőszer terjedt el. Na és csak ennyike a válasz. Afrika, Dél-Amerika, pláne Észak-Amerika és Európa országai, de a legtöbb Ázsiában is. Ahol leváltják a Kalasnyikovot és/vagy a 7,62x39-es AK-lőszert, szinte mindehool 5,56x45 mm-es lőszerre cserélik.

2017. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"5:

Nem ő vagyok, de én tudom hol lehet. Szlovákiában legális a sorozatlövő fegyver is sportlövészetre és sok lőtéren tartanak történelmi sorozatlövő fegyvereket. Thompson, M16, MP-40, PPS-41, stb-stb. Oda kimész, sok lőtéren beszélnek magyarul, és lőhetsz ilyenekkel. Sorozatot is."


Csak erre reagálva... ez érdekesen hangzik, de az M16 mióta történelmi lőfegyver? Nem kötekedésből, de az A4-et a mai napig gyártják, és a tengerészgyalogság rendszeresített gépkarabélya... de ha tényleg ki lehet próbálni, az jó. Főleg ha sorozatot is lehet vele lőni... igaz az A4-essel csak hármasat, de akkor is kemény. :D

2017. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8:


Már akkor megbántam hogy beírtam az M16-ot is a példák közé, amikor rámentem arra hogy "Válasz elküldése" jelre, mert eszembe jutott hogy könnyen bele lehet kötni.

2017. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az AK-100-as sorozatnak és AK-12-esnek mennyire van jövője külföldön ? Külsőre olyanok, mint a 74-es, de 7,62x39-es és 5,56x45-ös kaliberekben is gyártják őket.
2017. jún. 13. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!