Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Delta Force-ba magyar...

A Delta Force-ba magyar állampolgárként is jelentkezhetek?

Figyelt kérdés

Nemsokára családi/magánéleti ki kell költöznöm Amerikába, és mivel itthon is a Nemzeti Közszolgálatira akartam jelentkezni katonai vezetőre, így Amerikába is ezzel szeretnék foglalkozni. Ha még nem kaptam meg az állampolgárságot, úgy is lehet jelentkezni?

Alapjáraton kik jelentkezhetnek?



2017. jún. 19. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"A közlemény szerint a kérelmezőknek férfiaknak kell lenniük, legalább két és fél éves szolgálati idővel kell rendelkezniük, 21 éves vagy idősebb, és elég magas pontszámot ér..."

Ha nem hagytam ki semmit, csak ennyi van a jelentkezésről írva.. Tehát nem kell amerikai állampolgárság?

2017. jún. 19. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Kizárt. Más ország fegyveres erőihez csak az ottani állampolgárok, Amerika esetén még a zöld kártyával rendelkező betelepülők jelentkezhetnek. Csak néhány speciális kivétel van ez alól.


Azért nem írják ezt ki külön a wiki-n a Deltához, mert magától értetődik, hisz az amerikai fegyveres erők része, és oda mindenhova állampolgárság, vagy zöld kártya kell. (Néhány kivétellel: pl. speciális fordítók stb.)

2017. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ja és természetesen a lényeg lemaradt. A Deltához meg egyéb speciális alakulatokhoz sosem direktbe jelentkezik az ember, hanem belülről, ha már része az adott haderőnemnek. Külsőket sose fogadnak.
2017. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze a zöldkártyát én is gondoltam. Nyilván nem csak úgy random minden nélkül mennék. Csak ugyebár előbb zöldkártya van, aztán pár év múlva adnak csak állampolgárságot.

Arra voltam kíváncsi, hogy ha még az állampolgárságra várok (zöldkártyával) úgy fölvehetnek e.

2017. jún. 19. 19:11
 6/7 anonim válasza:
Kiutazol amerikéba elvállalsz valamilyen munkát(ahová kellesz) aztán ha feltalálod magad és beszéled a nyelvet elhelyezkedsz biztonsági őrként majd később belépsz a rendőrséghez és innen mehetsz tovább ha jóval jobb vagy az átlagtól persze nem 1-2 év mulva!Mire rendőr lessz belőled az min. 5 év ha minden egyből sikerül!
2017. júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A Delta Force-nak mi köze a rendőrséghez? A rendőrség még CQB kiképzést sem kap, mit számítana egy Delta Force kiképzésen?

Egyébként lehetsz Deltás, de ehhez amerikai állampolgárságot kell szerezned. Nem csak amerikában született emberekből állnak a különleges alakulatok. Az űrhajósok között is található külföldi pl. a NASA-nál, pedig az űrrakéta hadifegyvernek számít, így külföldi emberek hivatalosan nem dolgozhatnak ott csakúgy. Megszerezték az amerikai állampolgárságot, amire bárki képes.

2021. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!