Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Számít valamit ha diplomásként...

Számít valamit ha diplomásként vonulok be tartalékosnak?

Figyelt kérdés
Akkor tartalékos hadnagy lennék?
2017. jún. 26. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
katonai az a diploma rendõrtiszti? mert ha nem akkor tök mindegy. Egy informatikus akkor szerinted műthet? Há mé diplomája van.. nem tudom melyik egyetem adta de kérd bissza a pénzed
2017. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező nem érted.. az a baj, hogy Te szorulsz rá a melóra, ha nem lennél rászorulva akkor nem jönnél ide panaszkodni, hanem kiosztanád Őket és mennél máshova.
2017. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehogy lennél hadnagy.
2017. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"sóhaj..."


"Egy informatikus akkor szerinted műthet? Há mé diplomája van.. nem tudom melyik egyetem adta de kérd bissza a pénzed"


Nem nem műthet mivel ha diplomája van valakinak azt oda rakják be amilyen diplomája van...

Ergo: A Honvédség nem képez Orvosokat, Jogászokat külön mivel felesleges, nem éri meg. Civil képzésből szereznek ide embert.


TEHÁT: Ha van valamilyen diplomád ami hasznos az MH-nak, pl: Közgazdász, Orvosi, Mérnöki, Jogász stb. akkor tiszt leszel ha felszerelsz. Ha van valamilyen ami kevésbé hasznos, pl: Történelem tanár, Anglisztika stb. akkor altiszt.

Ha pedig teljesen felesleges diplomád van az MH számára akkor nem kapsz Rendfokozatot. (Pl. Paleontológia, szabad bölcsész stb.)


Meg kell érdeklődni a toborzó irodában ott megtudják neked mondani.

Ez vonatkozik a Szerződéses és a Tartalékos állományra is. (Hivatásos akkor lehetsz ha Elvégzel egy tiszt/altiszt képzőt)

2017. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!