Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Még mindig ilyen jó minőségű...

Még mindig ilyen jó minőségű kajacsomagot kapnak a magyar katonák?


#kajacsomag
2017. jún. 29. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Azóta változtattak rajta. Most a Gundel étteremből szállítják a melegebédet, pezsgővel és kaviárral.
2017. jún. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Persze, miért is változtatnának rajta? Mutyi megvan (6500 Ft/db költség nevetséges, francia szállítással és webbolt hasznával együtt 4500), a többi meg le van tojva.
2017. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6500ft?


A normatáblázat megtalálható a neten.

Alapjáraton a katona 1000ft/napos kajacsomagot kap. Tehát ennyiből kell gazdálkodni.

Erre jönnek a pótlékok, pl: Éjszakai, ejtőernyös stbstbstb.


[link]


1000ft-ból is lehet egyébként jó kajákat összedobni. Ha olyan helyről szereznek be és nem mutyizás megy....

2017. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pro Patria ***** válasza:

Ezek eleve nem lehetnek jók, lévén, tele vannak pakolva műanyagokkal. Az amerikai MRE ugyanúgy, mint ez sem. Összesen eddig egyszer volt ilyenhez szerencsétlenségem egyébként, nem ezzel kerül érintkezésbe az állomány alapjáraton.


A különböző pótlékok rendszerint kenyeret, vákuumcsomagolt szalámit vagy más felvágottat, margarint, valamilyen péksüteményt, gyümölcsöt vagy zöldséget, esetleg dobozos üdítőt, néha csokit, másfél liter ásványvizet, kolbászos bab (vagy másmilyen) konzervet, májkrémet vagy vagdalthúst, kockasajtot foglalnak általában magukba. Amiket te is leemelsz a polcról a boltban.


Ezek az önmelegítőtasakos, tartósított műkaják, úgy a levesporok, mint a főételek, olyanok, mint amit egyszer már kihánytak. De, ahogy mondtam, eddig összesen egyszer találkoztam vele, a határon sem ezeket osztják.


Amúgy pont paradicsomos bab volt az is. Ráírtak csomó jó dolgot, paradicsomos bab, tojással, szalonnával, kolbásszal, finom és tápláló, stb.

Kibontva fehérbab nyakig elöntve pontosan ugyanolyan ízű szósszal, mint amiben a paradicsomos heringek vannak. Azt képzeld el főzeléknyi(!) mennyiségben. Megennéd?

Tojást nem találtam benne - bár utólag visszagondolva, volt benne valamiféle összeállt fehér cucc a közepén. Szalonnát egyáltalán nem fedeztem fel benne. Volt benne kettő darab, hüvelykujjnyi koktélvirsli, de esküszöm, ez csak rontott rajta.

Rosszullét mellett ettem meg.


Egy konzervet sokkal többre becsülök. Abból ugyan az olcsóbbakat szerzik be központilag (érthetően, hiszen jól lehet lakatni az állomány ezekkel is, és nagy mennyiségre számolva nem mindegy, hogy 250, vagy 400 forint az egységár), és bár ezek az olcsóbb konzervek nem annyira jók, de 400 Ft körüli áron már tényleg házit lehet venni. Pedig én pont mindig ellene voltam az ilyesmiknek.

De 400 Ft-ért már nem reklámszöveg, hogy otthoni minőségű(!) főttételek vannak lekonzerválva, bármiféle adalékok nélkül, jó ízűek, jó minőségűek, komfortérzetet nyújt az elfogyasztásuk a harctéren, megadják az evés élményét, és megfelelően telítenek. Nincs ellenük kifogás.

Csak hőkezelve vannak - nincs is szükség másra, a konzerv lényege ez -, és ugyanolyan összetevőkből készülnek, mint amikből a nagyi is főzi a pincepörköltet, bográcsgulyást, pásztortarhonyát, babot házikolbásszal, rakott káposztát.

Ezekkel semmi baj nincs. Otthoni körülményekhez viszonyítva sem negatív élményt adnak. Egy ilyen konzerv tökéletesen megfelel, nem kell műanyaggal dúsított, önmelegítős élelmiszercsomag.

2017. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!