Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Chinook helikopter, Szegedtől...

Chinook helikopter, Szegedtől 10 km-re a magyar légtérben, kié lehetett?

Figyelt kérdés

Ma 2017. 07. 13. 11:00-kor Szegedtől É-ra, kb. 10 km-re (E75-ös útról is látható volt), feltételezhetően egy CH-47 Chinook dupla rotoros -zöld színű- katonai szállítóhelikopter húzott át É-felé repülve, kb. 1000 m magasan.


Nem gyakori vendég. D-ről jött, görög lehetett, vagy török felségjelzésű? A hollandoknak, az olaszoknak, ill. a spanyoloknak is van állítólag (ill. természetesen USA és UK) és még sok országnak.

Üzemeltető országok.: [link]


(Hatótávolság adatok: "Range: 400 nmi (450 mi, 741 km)

Combat radius: 200 nmi (230 mi, 370 km)

Ferry range: 1,216 nmi (1,400 mi, 2,252 km[123])")

forrás: [link]



2017. júl. 13. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
tán kém vagy? mi közöd hozzá?
2017. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Sorosé
2017. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Enyém volt, bocs, ha nem tetszett.
2017. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kis Googlizás után kiderül, hogy egy nyilvánosan beharangozott, még sajtó látogatási nappal is rendelkező szolnoki nemzetközi NATO gyakorlatra -Black Swan 2017- ment és valószínűleg amerikai felségjelzésű lehetett.: [link]


"Black Swan 2017: példaértékű helytállás


Büszkék vagyunk katonáinkra. Kiválóan felkészült katonákat láthattunk a gyakorlat során, példaértékű volt a bemutató − fogalmazott dr. Simicskó István honvédelmi miniszter július 12-én, a Black Swan 2017 elnevezésű nemzetközi gyakorlat kiemelt látogatói napján. Az Ittebei Kiss József hadnagy Helikopter Bázison megtartott képességbemutatón jelen volt dr. Áder János köztársasági elnök, illetve dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök is.


Óriási sajtóérdeklődés mellett rendezték meg a Black Swan 2017 elnevezésű különleges műveleti gyakorlat kiemelt látogatói napját szerdán, Szolnokon. A magyar, amerikai, bolgár, horvát, román, szlovén, szerb és macedón katonák részvételével zajló kiképzési rendezvény az amerikai vezetésű Saber Guardian 2017 nevű, nagy láthatóságú gyakorlatsorozat része."


Fent a tegnapi hivatalos MH cikk, lent képek.: [link]

2017. júl. 13. 12:24
 5/17 A kérdező kommentje:
További érdekes adat, hogy kb. 10 éve egy db. CH-47 Chinook helikopter értéke 10 - 11 milliárd Forint körül mozgott.
2017. júl. 13. 12:31
 6/17 anonim ***** válasza:
Oké......
2017. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Sok értelme volt a kérdésnek, ha egy kis guglizással kideríthető a válasz. Persze ez az itteni kérdések 99%-ára igaz, kényelmesebb kérdezni, mint önállóan utánanézni.
2017. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7.: Főleg az első három válasznak volt sok értelme...
2017. júl. 13. 15:23
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
De akkor miért regisztrálsz ide és miért írod ki a kérdést? :DDD What? Bebújsz a ház mögé hogy megérezd fúj-e még a szél?! :DDDD Komolyan egyszer ha valamit nem tudsz, nézz körbe, neten, itt akár, majd ha tényleg úgy érzed akkor tedd ki a kérdést, várj akkor már, ne keresgélj, jönnek a válaszok, és megtudod. És miért kell nekünk az egész Wikit felhozd ide hogy megtudjuk hányas hengerfejpakolás kell a Chinook-ba? Kit érdekel? Nem haditechnikai portál ez, és amúgyis nem az volt a téma hogy mi a Chinook és mit tud hanem kié volt, effektív aki ismeri névről a Chinook-ot az már tud is róla valamit és amúgy is ahhoz nem kell vágni a tervrajzát hogy mit keresett Szegednél az a Chinook...Ez az egész, kérdésed értelmetlen...de gondolom már rólam is tudod hogy hányas lábam van mert a reggel rizset ettem....
2017. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9.: Meglepett a helikopter, még sohasem láttam ilyet a környéken, korábban láttam, hogy itt nagy levelezések folynak a harci eszközök témában, azt hittem itt tényleg vannak emberek, akiket érdekel és akik gyorsabban megmondják, miért láthattam.


De tévedtem, mert itt csak kötözködők vannak.

A kérdésre adott össze válasz ezt tükrözi.

Közben vélhetően ormótlan butaságokat hordanak össze hadseregről, hadvezetésről ugyanezek az emberek itt.


Talán először járnának nyitott szemmel és valóban érdekelné őket a téma!

2017. júl. 13. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!