Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Chinook helikopter, Szegedtől...

Chinook helikopter, Szegedtől 10 km-re a magyar légtérben, kié lehetett?

Figyelt kérdés

Ma 2017. 07. 13. 11:00-kor Szegedtől É-ra, kb. 10 km-re (E75-ös útról is látható volt), feltételezhetően egy CH-47 Chinook dupla rotoros -zöld színű- katonai szállítóhelikopter húzott át É-felé repülve, kb. 1000 m magasan.


Nem gyakori vendég. D-ről jött, görög lehetett, vagy török felségjelzésű? A hollandoknak, az olaszoknak, ill. a spanyoloknak is van állítólag (ill. természetesen USA és UK) és még sok országnak.

Üzemeltető országok.: [link]


(Hatótávolság adatok: "Range: 400 nmi (450 mi, 741 km)

Combat radius: 200 nmi (230 mi, 370 km)

Ferry range: 1,216 nmi (1,400 mi, 2,252 km[123])")

forrás: [link]



2017. júl. 13. 11:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9-es, a hatótávolság adatokat azért adtam meg, hogy aki kicsit esetleg jártas a repülésben, meg tudja saccolni, honnan szállhatott fel a harci eszköz.


Gondolkozz, mielőtt hosszan válaszolsz és lepontoztatod magad.

2017. júl. 13. 22:15
 12/17 A kérdező kommentje:

1-nek üzenem, hogy ez egy "nagy láthatóságú gyakorlat" volt, továbbá Magyarországnak nincs ilyen harci eszköze, egyszóval nehezen lehetnék kém.


Inkább azzal vádolhatnátok, hogy MH toborzó vagyok (de nem vagyok katona, soha nem is voltam).


Más értelmes: Sajnos idén is elmarad a kecskeméti repülőnap, ezt tudtátok? Talán jövőre lesz, mert 2018-ban évfordulók esedékesek.

2017. júl. 13. 22:19
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves válaszoló, ha már ennyire válaszolsz, akkor ha netán mert tudjuk a távolságot attól még nem saccolhatunk semmit, mert tudod a helikopáter az olyan jármű amibe tankolni is lehet, szóval mi van ha olyan gyakorlat volt hogy a gyakorlatba volt a tankolás és hosszúrepűlés....wháó....nemde? De hagyjuk, megtudtad magadnak mi volt és honnan szóval...
2017. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13.: Na pl. ez is érdekes, szóval egy amerikai katonai helikopter, pl. egy szerb polgári repülőtéren leszáll tankolni?

Nem inkább az van, hogy pl. Koszovóban van éppen ilyen eszköz és onnan jött?

2017. júl. 13. 22:32
 15/17 anonim ***** válasza:
Na látod :D Csak azért nem hiszem hogy a szerbek annyira jó szívűek hogy egy amerikai katonai helikoptert pókerarccal beengedjenek de, látod lehet filozófálni :D
2017. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Először 20 éve láttam Chinook-ot két Apache kíséretében repülni Tapolcsa fölött. Mi éppen Gyata telepítéssel voltunk elfoglalva. :)
2017. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16.: Itt Szeged mellett a nyár végén kettőt is láttam repülni nemrég (akár a Holland légierő gépei is lehettek, de amerikai is). Bevallom eddig három Chinook helikoptert láttam életemben. Apache-t egyet se.

De a mi Mi-8, ill. Mi17-eseinket hetente látom, jellegzetes slip-slip-slip, nyikorgásra emlékeztető hanggal, ahogy távolodnak.

2017. szept. 14. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!