Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Németország, Olaszország,...

Németország, Olaszország, Japán között mi a katonai erősorrend?

Figyelt kérdés
Melyik egykori, második világháború előtti nagyhatalomnak van manapság a legerősebb, illetve leggyengébb hadserege?

2017. júl. 16. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó kis link, de India? :D
2017. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy másik lehetőség a hadsereg éves költségvetésének összehasonlítása. [link]


Mi bajod van Indiával? Többet költenek, mint bármely európai ország.

2017. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gugu Gabor ***** válasza:
India "nincs jóban" Pakisztánnal, és Kínával sem, nekik szerintem muszáj sokat költeniük.
2017. júl. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak csodálkoztam, nem hitetlenkedtem. :)
2017. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Németország van a lista legalján, minden Európai (unios) országhoz híven békes időkre tervezett, így fejlesztéseit a hadseregéből finanszírozta (magyarán nem fektett bele pénzt, elavult, máson volt a hangsúly). Olaszország? Nem inkább Orosz? Nem tudom ő hogy jő most ide, közlépszerű kulturális... Mivel a Német az európai (unios) hatalom, és az olaszok még mindig tagjai ennek, felülírom az állításomat és azt mondom hogy a németek alattt vannak. Japán peddig hatalmas költekezésbe kezdett katonai téren, ő áll a csúcson.
2017. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mopat ***** válasza:
100%

Bizony, Japán van legfelül. Eleve, van egy használható méretű flottája. Kell is, mert ott állnak az Észak-Korea/Oroszország/Kína háromszög csúcsán. A kínaiak meg kb annyira csípik őket, hogy ahhoz képest romantikus szerelmi házasságban éltünk Csau elvtárssal, a Kárpátok Géniuszával. Gazdasági erőben talán harmadikak a világon, szóval van pénz. Illetve, azért arra rájöttek, hogy miután Kína nem a maoista ellenség, hanem a nyugati világ(így az USA) egyik legfontosabb, ha nem a legfontosabb gazdasági-kereskedelmi partnere. Szóval az, hogy az ő egy háború esetén kinek az oldalára állna a nyugat, már nem oly egyértelmű, mint volt mondjuk harminc éve.

A németeket én is a második helyre teszem. Bár pl. haditengerészetben erősebbek az olaszok, van pl. anyahajójuk is, még ha csak Hariier/helikopterhordozó is.

Illetve, azért nem régen elég lesújtó vélemények láttak napvilágot a Bundewehr hadrafoghatósági mutatóiról...

2017. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!