Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy harcolnának a katonák...

Hogy harcolnának a katonák egymással ha lenne még egy világháború?

Figyelt kérdés
Nem vagyok katona, viszont lehet az leszek később. Ebben a témában nem értek semmihez, viszont érdekel. A második világháborúba arccal előre mentek egymásnak a csatamezőn az emberek. Rengetegen. Most hála istennek nincs világháború, és nem is szeretném ha lenne. Viszont máshol például az iraki háborúban ha jól tudom nem így történt, ahogy erre a filmekből, és a dokumentumfilmekből láttam. Azt vettem észre hogy ott taktikusabban harcolnak, és a katonák biztonsága is sokkal nagyobb, mint a világháborúban. Nem tudok erről sokat, bocsánat ha valamiről teljesen fogalmam sincs. Szóval az érdekelne, hogy ha lenne még egy világ méretű háború, akkor a mai kornak megfelelően, hogy harcolnánk? Nem azért kérdezem, mindezt, mert félnék, vagy bármi. Csupán szeretnék ezekről többet tudni. 23 éves vagyok
2017. aug. 15. 03:03
 1/5 anonim válasza:
Régen is volt taktika, csak a technológia fejlődött. Ma már sokkal brutálabb eszközök, fegyverek vannak. Pl: éjjellátó szemüveg. Ez nagyban megváltoztatta a hadviselést. De a kérdésedre térve a háború a filmekhez hasonlóan folyna mint tegyük fel irakban, viszont itt már durvább bombázások is előfordulhatnak, Több tankot és repülőt vetnének be. Stb. De ez mind attól is függ hogy kik az ellenálló felek.. Illetve hogy mi az adott küldetés, és hogy mennyire fontos.. Nézz igaz történetes katonai filmeket, dokumentum filmeket. Ezekből sokat tanulhat az ember. Remélem valamennyire tudtam segíteni.
2017. aug. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem te az első világháborúra gondolsz. A másodikban már viszonylag ritka volt az 1-1 elleni küzdelem, hiszen voltak már tankok, légierő, tüzérség. Maximum a városokban, a háztól házig küzdelemben voltak egyéni harcok. Ez ma is megvan, ahova nem tud bemenni a tank vagy nem tud bombát dobni a repülő,. oda be kell menni gyalog. De egyre kevesebb az ilyen szituáció.

Természetesen sok függ a felek felszereltségétől, az iraki háborút az USA a levegőből vitte végig, utána már csak a rendfenntartáshoz kellett gyalogos katona. Bár ez utóbbiba bele is buktak rendesen.

2017. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz már háború.Az atombombák korában már nincs értelme.Globalizáció van,az emberiség egyre egységesebb lesz.Idővel a határok is eltörlődnek.Majd lesz egy Globális Világhadsereg.A következő háború (ha lesz)valószínűleg már a világűrben fog zajlani,ember és más faj(ok) közt.Ha addig ki nem halunk.De jelenleg a bolygót kéne megmenteni a pusztulástól.
2017. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sehogy sem harcolnának. röpködnének az atomtöltetű rakéták.


Esetleg hordozó hajók és hordozó repülők manővereznének kicsit mielőtt mind meghalunk

2017. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha mi harcolnánk, akkor valószínűleg városi harcok, jól védhető taktikai pontok elfoglalása lenne a feladat. A szárazföldi erők sikere a légierőtől függene (ki tudják-e füstölni egymást)

Valamint az elfoglalt területeken gerilla hadviselés/szabotázs akciók.


Persze csak akkor, ha az atomhatalmak nem mondanak all in-t

2017. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!