Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha egy PhD-vel rendelkezō...

Ha egy PhD-vel rendelkezō civil jelentkezik a honvédségbe, milyen rendfokozatra számíthathat?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van út ilyenkor szerzōdéses vagy hivatásos állományba? Ha van, mi a módja, milyenek az esélyek, mennyiben befolyásolja ezt az illetō szakirányultsága?

2017. aug. 17. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ minek jelentkezik. De van esélye a tiszti beosztásra. De ez nem úgy megy, hogy egyetemet végzett tehát tiszt... hanem egyéb kritériumok is vannak.
2017. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit takar a PhD, és ehhez képest mire jelentkezik.
2017. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegyük fel az illetō hadtörténetre specializálódott.
2017. aug. 17. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Önmagában a PhD nem jelent kvázi semmit a honvédségben. Egyedül a Hadtudomány és Honvédtisztképző karon az egyetemi oktató beosztásokhoz van szükség rá (ha van olyan kurzus, amit tudna oktatni). De ha valaki így jelentkezne, először nagy valószínűséggel közalkalmazottként raknák be oktatónak, hogy tanítson. Később kérésére szerződéses állományba is átrakhatják.

A főtisztek, tábornokok is szoktak néha levelezőn PhD-zni hadtudományi területen, hogy emeljék a "presztízsüket". De ezek eleve komolytalan színvonalú PhD-k, sehol nincsenek más tudományágakban elvárt (nemzetközileg is elismert) színvonalhoz.

2017. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nincs PhD-m, csak arról van szó hogy két pálya iránt vagyok motivált, és kerestem a lehetōségeket hogyan érhetnék el átjárást a kettō között de úgy tūnik sehogy. Közben felvettek más szakra, de ha úgy döntök mégis honvédséggel próbálkozom akkot beiratkoznom sem érdemes. Év elején lemondtam a közszolgálatiról, mert volt aki azt mondta ha egyszer voltam pszichiátrián felejtsem el hogy átmegyek pszichológiai alkalmasságin, késōbbi záróktól és diagnózistól függetlenül. Aztán csak nem hagy nyugodni a dolog. Valaki tudja, ez tényleg így mūködik?
2017. aug. 18. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmire. Rendfokozata CSAK KATONÁNAK LEHET !


tAnultak ott is hadtörténetet a zászlósok is. Fel sem vennének. Leépítés van ott is, amúgy sem tudsz érdemben tenni semmit, hisz nem vagy katona...

2017. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már elōbb megszületett a konklúzió köszōnöm. Felsōfokú vêgzettséggel rendelkezō civil jelentkezōkrōl úgy tudtam, ha szükség van szakirányultságukkal rendelkezō személyre kvnr képzés után felvehetnek rendfokozottal. Például xyt teológus végzettséggel kvnr képzés után mint lelkész/katona. Azt akartam kitapogatózni erre milyen esélyek vannak ha valaki PhD címmel próbálkozik, hadtörténeti specializációval. Igazából megválaszolták. Az nem kérdés ha valaki nincs honvédségi állományban, nem kap tényleges katonai rendfokozatot.
2017. aug. 18. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!