Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nevezik az első világháb...

Miért nevezik az első világháborút a tömegek és a civilek, illetve a technika háborújának?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek!

2017. febr. 25. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem tömegnek azért, mert ez volt az első olyan háború, ami sok embert mozgatott meg. A technikai fejlődés szempontjából fontos forduló pont volt: repülőgép, tank bevetése, a logisztika is finomodott. Ezt a sort lehetne sorolni napokon át.
2017. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Igazából mit kelk ezen magyarázni?
2017. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez volt az első olyan háború hol hatalmas sorállományból felállított hadseregek feszültek egymásnak. Először csak az önkénteseket sorozták de utána már behívót kaptak a hadkötelesek. Ezt megelőzően ilyen nem volt.


A technika háborúja...

Mert először jelent meg a harckocsi, a repülőgép, a géppuska. A csatamező mindkét oldalán hátultöltős ismétlő puskákal volt felszerelve a katona. A fegyvereket a gyáripar tömeggyártásban, nagy menyiségben szolgáltatta

2017. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért mert itt találták fel ugye a tankot, itt volt legelőszőr a legtovább tartó Európai háború ahol sok ember harcolt egymás ellen.A Civil háború az életbenmaradásról szólt, de semmiképen sem az őlésről. mármint az ő részükről
2017. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki normális választ írt😄. Azóta már megírtuk a dogát és 5-ös lett!
2017. márc. 9. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát grat :D
2017. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A civiles részt nem sokan válaszolták meg ígyhát rajtam a sor:mert a civil lakosság igényeit teljsen háttérbe szoritották. A gyárak átálltak a hadi termelésre. Behívót kaptak a civilek akik nyilván katonai múltal/ tudással nem rendelkeztek.
2018. febr. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom hogy kerültem ide, de holnap írok történelem témazárót, ezzel a kérdéssel, így remélem megkapom a pontot rá
2019. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!