Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonai egyetemhez/főiskolához...

Polczerboldi kérdése:

Katonai egyetemhez/főiskolához milyen tantárgyakból kell jónak lenni, mik az elvárások?

Figyelt kérdés
Szívesen lennék harckocsizó , tiszt , pilóta nem annyira (mert szemüveges vagyok , habár azt meg lehet műteni mert kicsi a dioptriám). 10.-es vagyok.
2017. szept. 5. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hitlertan
2017. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
vicces
2017. szept. 5. 20:35
 3/18 anonim ***** válasza:
Tesi. Fizikai alkalmassági van ami kihívást jelent, ennyi.
2017. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ebbõl látszik hogy fszt se tudnak akik válaszolnak. Katonai alapismeretekbõl kell vizsgazn
2017. szept. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

4. teljesen igazad van, még te sem értesz hozzá :)

Töri, magyar, matek, rendészeti alapismeretek és katonai alapismeretek közül kell kettőt választani érettséginél.


Ebben a tanévben 354pont kellett ahhoz, hogy bejuss arra a szakra amire szeretnél. Ez duplázással 82,5%-os érettségit jelent (+ a nyelvvizsga, de ugye az kötelező már).


Ha van még kérdésed írj nyugodtan, amire tudok válaszolok.

2017. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
te sem okoska 2020 tól lesz kötelezõ :D
2017. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

5. vagyok.


Elvárásokról nem igen tudok sokat mondani, nekem is idén lesz a felvételim.

Ismerősöktől hallottam, hogy tanulni nagyon kell, mentálisan nagyon ott kell lenni és hát a fizikai követelményre is figyelni kell. Az nem olyan borzasztóan nehéz, de főleg a futásra kell készülni azért.


Az egészségügyi alkalmasságin buknak ki a legtöbben elméletileg úgyhogy attol kell inkább "félni". Nem ártana még most átesni egy teljes kivizsgáláson, hogy ne az utolsó pillanatokra maradjon a kapkodás


Hallottam már olyat is, hogy protekció is jo ha van, de valljuk be, az mindig jó ha van :).

2017. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Tegyük fel, hogy igazad van. Az emberünk most 10-es. 2 év múlva fog felvételizni azaz 2019-ben. Akkor még nem lesz kötelező :).


Jobb ha nem próbálkozol, csak leégeted magad.

2017. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Te okoskodsz itt bunkóka 2020 tól lesz elvileg kötelezõ. A magadfajta mondjuk okoskodni tud mást nem. Remélem nem ilyenekre lesz bízva a sereg mint te.
2017. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Valóban okoskodok :D

Kijavítottalak, mert nem akarom, hogy idiótaságokat olvasson a kérdező.


Mind 1 is, te biztosan jobban tudod :).

Egyébként megint rosszul fogalmaztál, mert a sereg nem teljes egészében a seregben szolgáló katonákra van bízva, hanem a kormányra.


Egy kis bónusz: ne ismételj annyiszor egy szót ;)

2017. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!