Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek ellen miért nem...

A németek ellen miért nem vetettek be tömegpusztító fegyvereket az amerikaik a második világháborúban?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a nukleáris fegyvereket azért nem vetették be a németek ellen, mert mire hadra fogható lett, addigra már kapituláltak. De vegyifegyverek, biológiai fegyverek korábban is rendelkezésre álltak.

2017. szept. 21. 19:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

A szarin ma is a vegyifegyver szent-grálja. A VX egy nagyságrenddel mérgezőbb, de harctéri alkalmazása, főleg hidegebb időben körülményes, mert nem olyan illékony. A szarin ellen nem védtek volna a szövetségesek gázálarcai, mivel annyira kis dózis elég volt belőle, hogy csak a dupla kilégzőszelepes gázálarcok nyújtanak ellene teljes védelmet, ez pedig jóval később jelent meg. A szarin annyira "jó" anyag, hogy akkor is, és ma is beleillik a dinamikus harcmodorba.

Hihetetlenül jól párolog, -20 fokban egy perces expozíció esetén a halálos dózis többszöröse alakul ki. Mivel ennyire illékony, a csapás után a terep kb egy óra alatt önmentesül. Amikor vegyvédelmis voltam, az alkalmazása a hidegháborús doktrina szerint is úgy volt, hogy intenzív csapás az ellenséges vonalakra (tüzérség, légibombák, kiöntők), aztán egy óra múlva mehet a gyalogság. Bár lehet mivel nagyon új anyag volt, akkoriban még nem dolgozták ki teljesen a harctéri alkalmazását, de erre nem vennék mérget, mert a németek elég precízek voltak ilyen téren.

2017. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a vegyi fegyvert a németek, úgy emlékszem, a brit lakosság ellen akarták bevetni, nem a katonaság ellen, de ez olyan, mint manapság az atombomba, visszaüt. Bár én is erősen elgondolkodtam volna rajta, főleg, ha nyerésre állok. Gyorsan le kellett volna győzni a briteket, és akkor talán győzünk.
2017. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
Próbálkoztak az amerikaiak mustárgáz szigorúan harctéri alkalmazásával a németek ellen az olasz fronton, de a németeknek véletlenül a leszállítás előtt pont azt a rakományt sikerült lebombázniuk, az amerikaiak önmagukat gázosították el és tettek le a további kísérletezésekről. Az eset Bari-incidens néven vonult be a történelembe. De értelmetlen lett volna, mert a németek szarinnal válaszoltak volna, amire az amerikai és brit erőknek nem volt vegyvédelmi cuccuk, a németeknek meg igen, meg jogos megtorlás lett volna, így totális katasztrófa lett volna az egész a szövetségesekre nézve.
2017. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!