Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy alakult volna a történele...

Hogy alakult volna a történelem ha az USA 1950-ben atomcsapást hajt végre Kina ellen?

Figyelt kérdés

1950-ben járunk amikor Kina nyiltan belépett a Koreai Haborúba amikor a deli és amerikai csapatok csaknem egész Észak Koreát bekebelezték. Az 1 millió fős kinai hadsereg jelentősen visszaszoritotta az amerikaiakat, és már Szöult is elfoglalták ekkor MacArthur az amerikai elnöknél Trumannál atomfegyverek bevetését szorgalmazta Kina ellen, amit az elnök elutasitott.

De mi lett volna ha beleegyezik és atomfegyverekkel megszórják Kinát? Ne felejtsük el 1950-ben járunk tehát csak az USA-nak és a szovjeteknek volt atomfegyvere, Kinának nem, sőt a Szovjetunió hivatalosan nem lepett be a háborúba csupán pár tizezer fős "önkéntes" capatot küldött.


2017. máj. 16. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nukleáris holokauszt... a szovjetek ellencsapást indítanak az usa ellen az usa a szovjetek ellen stb.. gyakoltailag lakhatatlan lenne a szárazföld nagy része több száz millió ember hal meg...

[link]

Ezt nézd meg pont erről szól

2017. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

esetleg ezt ez 1959 es az eredeti

2017. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#1:


Az első szovjet ICBM-ek "csak" 1957-től álltak hadrendbe, addig csak Tu-4-esekkel és más ugyan már sugárhajtóműves, de még mindig lassú nehézbombázókkal tudták volna célba juttatni halálos terheiket, a kísérővadászok, mint a MiG-15-ösök hatótávja elégtelen volt, így öngyilkos küldetésük lett volna védelem nélkül, és bőven az amerikai partoknál el tudták volna őket fogni az F-86-osok és a légvédelmi rakéták, presztízs és nehezen gyártható atomfegyver veszteség is lett volna nekik egy ilyen kötelékkel való kísérletezés.

2017. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Igaz, hogy teljes mértékben fikció, de témába vág :)

2017. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1# Hat ez a film kikeszitett. Az eletemet eluntam rajta, egyszeruen a fu novese is izgalmasabb. A film elso reszeben szo szerint semmi nem tortenik, a masodik resz elso fel oraja tenyleg jo aztan az az 1 oras haldoklas, meg szenvedes... rosszul lettem es most nem poenkodok komlyan mondom, fizikai rosszullet jott ram. Csak azert neztem vegig mert ha egyszer elkezdtem egy filmet azt mindig vegignezem. 10/3 vagy 10/2


Azert koszi a linkeket a masik filmet is megnezem a heten, remeljuk jobb lesz.

2017. máj. 16. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Oh sorry :) viszont a témája miatt gondoltam. Nem volt egy nagy költségvetése és sajnos meg is látszik a filmen.
2017. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószinűleg erre belépett volna hivatalosan a Szu,és válaszcsapással.
2017. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akkoriban az atomfegyverek még igencsak gyengék voltak Kína pedig hatalmas sőt az interkontinentális rakéták sem voltak nem tudták volna eljuttatni a célponthoz
2017. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha lett volna ilyen filmjük, s azt ledobták volna Kínába az használt volna.

Válaszcsapás se lett volna mert akkoriban a Szovjeteknek se volt ilyen szar filmjük.

2017. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!