Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnan származik az angol/amer...

Honnan származik az angol/amerikai "Lock and Load" kifejezés?

Figyelt kérdés
Jól sejtem, hogy a régi elöltöltős fegyvereknél (muskéták stb) használták?
2010. máj. 30. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ott kellett először lezárni ahhoz a muskétát, hogy megtölthesd...
2010. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem a lock abból, hogy a tárat "lezárták", hogy ne tudjon kiesni a fegyverből


a load magáért beszél (csőre töltötték)


az elöltöltős fegyvereken nincs mit lezárni, se rögzíteni

2010. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lock lehet hangutánzó szó is, így az is lehet, hogy a gyujtószerekezet(kanócos) megfeszítésze, majd a töltés, de lehet ismétlőkarabély is, mit ahogy azt mondták elöttem
2010. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző válaszoló vagyok, és én láttam már egykét elöltöltős pisztolyon, (kanócos), hogy egy kicsi kis fémlemezt lehet csúsztatni a gyújtó lyuk fölé, így a kanóc parazsa nem eshetett a lyukba töltés közben
2010. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor a "lock" utalhat a závárzat rögzítésére is, hátultöltős fegyvereknél. Majd megkérdezem egy angl fórumon is :)
2010. júl. 1. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkabb ne kerdezd meg angol forumon, mert a lock and loadrol az emberek tobbsegenek nem ez a tema fog eszebe jutni, ugyanis ez egy szleng, ami egy szex poziciora utal.
2010. júl. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy ez jutna bárkinek is először az eszébe. Ez annyira beleivódott már a köznyelvbe, mint nálunk bármelyik közmondás.
2010. júl. 11. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!