Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Honvédség rohamlövész...

A Magyar Honvédség rohamlövész-képzésének ÍGY, EBBEN A FORMÁBAN mennyi értelme van?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy itt:

[link]

az olvasható, hogy átlagosan napi 2 órát alszanak (igen, tudom, mit jelent az átlag). Így mennyi marad meg bennük az elsajátítottakból? Ha 2-3 héten keresztül csupán 2-5 órát aludnék naponta, semmire sem emlékeznék. A katonák hogy vannak ezzel? Örülnék, ha egy szakmabéli hozzászólna :)


2010. máj. 31. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Kb annyi, mint az űrfegyverek, a vírusbombák, és a technika korában rohamlövészeket képezni.
2010. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én voltam katona de nem tudom mi a túró a rohamlövész! Van nem rohamlövész is? Ha már löv ész valaki akkor előfordul hogy rohammal kell bevenni valamit.
2010. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt a napi átlag két órát azért fenntartással kezelném. Annyi biztos a Honvédséggel kapcsolatban, hogy mindig más a valóság, mint ami a papíron van. Én elsősorban erre az 58,000 vak- és 38,000 éles lőszerre lennék elsősorban kíváncsi, hogy ez mit takar, és hány emberre lebontva.


Ugyanakkor ez egy elit képzés/tanfolyam lenne (hogy a Honvédségben mennyire lehet "elit" valami, arról lehetne vitatkozni), úgyhogy a fokozott igénybevétel az érthető lenne.

2010. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 vzs ***** válasza:
100%

A rohamlövész képzés a MH "leg elitebb" képzése. Abból, hogy naponta átlag 2 órát alszanak, minden igaz. Az egyik katonatársam tavaly végigcsinálta, külön ki is emelték, mert ő volt az egyetlen, aki nem aludt el X óra kötelező ébrenlét után. (Azt hiszem 2 nap, de nem vagyok benne biztos!)


A lőszerfelhasználásról annyit, hogy kb. 10-15 ember között oszlik el, és a fennt említett srác kezét megpillantva biztos voltam benne, hogy az adott lőszermennyiséget ő használta fel. (Teljesen levált a bőr a tenyeréről csak a lövészet alatt!)


Ha látnátok ezeket a katonákat kiképzés közben, nem hiszem, hogy megkérdőjeleznétek ennek a képzésnek a színvonalát. (pl ebédnél (amikor van!!!) összeöntik a levest a másodikkal és úgy küldik le, mert külön-külön nincs rá idő)


Ha valakinél csak egy szelet sport csokit találnak ki is rúgják a csapatból, de többé nem is jelentkezhet a tanfolyamra.


Ha valamiből hiány van, vagy nincs megfelelő eszköz a kiképzők akár saját pénzükön is pótolják, csak, hogy a tanfolyam színvonala meglegyen.


Sok értelmetlen, fölösleges tanfolyam van a MH-ben, de én testközelből láttam, hogy ennek van színvonala.

2010. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ízlések és pofonok! A lemorzsolódási arányból láthatod, hogy ott is van aki nem bírja vagy csak hangember!

Aki kibírja annyi alvással, abban megvan az elszántság és tudja hogy mit akar, vannak céljai! Ez hiányzik a mai világban vagyis a célok megvannak EZ IGAZ de az elszántság hiánycikkkk!!!!!!

2010. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt 15:39!


Teljes mértékben elismerem azokat a katonákat akik ezt a tanfolyamot végigcsinálták (nem sokan vannak). Az lenne a kérdésem, hogy a tanfolyamon megszerzett képességeket, hogyan és hol tudják használni? Egyáltalán használják-e a mindennapi munkájuk során, vagy külszolgálaton?

Az érdekelne, hogy ez tényleg egy hasznos tanfolyam vagy inkább csak egy "próbatétel", amit ha végigcsinálok akkor nagyon büszkék lesznek rám a parancsnokaim, közvetlen munkatársaim?


Egy katona

2010. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 vzs ***** válasza:
100%

20:13


Érzem az iróniát a kérdésedben.

Sajnos igazad van, nem egy olyan tudást szereznek a katonák, amit a mindennapi muunkájuk során használni tudnak, de a missziós alkalmazás lehetőségét látom. (mondjuk OMLT-ben)


Elismerem, hogy jobb lenne olyan tanfolyamokat tartani, amelyek napi szintű hasznos információkat, képességket adnak az egyes harcosnak, de mivel speciális a hivatásunk, ez nem minden esetben lehetséges.

2010. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Végkonzekvencia: Menj katonának, halj meg értelmetlenül.
2010. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább halok meg katonaként, minthogy egész életemben nyomorogjak a nyugdíj meg a sok ki*aszott gyógyszer mellett!
2010. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Végkonzekvencia: Menj katonának, halj meg értelmetlenül."


mi az hogy értelmetlenül ha hazádért halsz meg dicsőség a külhonba halsz meg akkor az neked és az országnak dicsőség hogy HŐSI halát haltál

a halál sosem szép és sosem magzatos de a mód ahogy az ember meghal ahogy meghal dicsőséges valamiért meghalni legyen az bármi magzatos csak kérdés hogy ki magasztalja...

2011. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!