Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van az hogy egy mezei...

Miért van az hogy egy mezei őrvezető vagy egy tizedes nagyobb alakinasságot vár el mint mondjuk egy ezredes?

Figyelt kérdés
Kopasz KK vagyok még az egyik laktanyába nem írnám le hogy melyikben! De kiképzés alatt belénk "verték" azt hogy mindig mindenkinek tisztelegnünk kell! A tegnapi nap meg az egyik ezredes rám parancsolt hogy ne tisztelegjek már neki mindig valahányszor meglátom! Erre fel az Őrvezető és a Tizedes akik ép épületügyeletesek voltak lebasztak az épületbe menet hogy nem adtam meg nekik a tiszteletet mert pont olyan szögben álltak velem hogy esélyem nem lett volna meglátni őket csak ha minimum 140 fokba elfordulok balra! De előtte már nekik is tisztelegtem több alkalommal is!
2017. nov. 17. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
a katonasag mar csak ilyen, ahogy rangot kap egy amugy nimand mitugrasz, rogton ereztetni is akarja minden alabbvaloval hogy neki 'kijar' a tisztelet.
2017. nov. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Azért, mert a java egy lúzer.

Jól elmentél te is katonának, ha ezt előtte nem magyarázták el.

2017. nov. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Ezredes már megteheti, hogy eltekint bizonyos formaságoktól, egyébként viszont meg kellene követelni. Anno sorkatona koromban, ültünk a kantinban, amikor betoppant a laktanyaparancsnok (őrnagy rendfokozattal), mire a velünk levő tisztes elkiáltotta volna, hogy "elöljáró érkezett, fel, vigyázz!" addigra az öreg mosolyogva intett le mindenkit, "maradjanak csak, katonák, üljenek már vissza".
2017. nov. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy a #3-as mondja. Ő már mérlegelhet, ha úgy tetszik, míg ezt egy őrvezető nem teheti meg.
2017. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Felsőfokú végzettséggel vonultam honvédnak, persze aztán hamar lettem őrvezető, végül szakaszvezetőként szereltem. Azért említettem a végzettséget, mert mind magamnál mind a többi akár sorállományú akár hivatásos állományú diplomásnál az volt megfigyelhető hogy nem szerettük feleslegesen fárasztani az állományt például a tisztelgési szokások görcsös betartásával. Hanem elég volt az ha a munkát rendesen elvégzik.

Volt 8 általánost végzett rajparancsnok kollégám is, ő viszont szemétkedett az állománnyal, utálta is mindenki, aminek következtében négszemetebb lett velük. De ugyanígy az akkor levelezőn érettségitő hivatásos állományú őrmester is szigorúbb volt a diplomásoknál. Ő szokta feleslegesen is fárasztani az állományt, például gázálarcban történő futással. Míg a diplomások inkább csak elméleti oktatást szoktak adni és semmi felesleges emberi erőpazarlás.

2017. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert sajnos mimdenkinek joga van parasztnak lenni.

Nalunk meg forditva van. Altiszteknek, mestereknek koszonunk egyszer, akkor is 9/10 karlendites nelkul, 1-2 hulye van csak aki esetleg megszolit. Tiszteknek is egyszer, ha tobbszor elmegyunk mellettuk akkor mar nem. Egesz alakulatban 1 fontoskodo ezredes van, neki akar 5 masodpercenkent is kellene tisztelegni.

Az egesz ember, es regisegfuggo, sok altisztel mi siman tegezodunk.

2017. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kis hazánkba amióta világ a világ az a szokás hogy a kissebségi komplexusokkal harcoló kicsit magasabb rangban lévő az alárendeltjein próbálja kiélni frusztrációit.

Sokan gyűlölik is ezért ezeket a mukikat, valójában sajnálni kell őket mert borzalmasan szánalmasak és sekélyes kis életük fénypontja ha épp kiélhetik valakin a kompelxusukat.


Ehhez nem kell katonának sem lenni gyárakban is ugyan ez meg kinevezik valamelyiket cellavezetőnek ami kb a semmivel egyenlő jól megfigyelhető ugyan ez a jelenség.


Az emberek 90% ilyen primitív paraszt, nem tudsz mit tenni

2017. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! Úgy vagyok vele hogy nem is azzal van a gondom hogy megköveteli magának a tisztelgést mert végül is kopaszként közkatonaként (fúj de utálom ezt az elnevezést) megkel adnom mindenkinek a tiszteletet hanem inkább azzal hogy szinte a hátam mögül kiáltott rám hogy miért nem tisztelegtem!
2017. nov. 18. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!