Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kapnak a mai tisztesi beosztás...

Kapnak a mai tisztesi beosztású katonák díszegyenruhát?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem
2010. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még a jövendőbeliek sem fognak.
2010. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem, és a tisztes nem beosztás. Beosztás a kapus vagy a kiképző.
2010. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Hát pedig létezik tiszti, zászlósi, tts és tisztesi beosztás...
2010. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem. Tiszti rendfokozatok léteznek: hadnagy, főhadnagy, százados. Meg főtisztiek: őrnagy, alezredes, ezredes. Meg tábornokiak: dandártábornok, vezérőrnagy, altábornagy, vezérezredes. Meg a tisztek alatt tiszthelyettesek: őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester. A tiszthelyettesek és tisztek között zászlósok: zászlós, törzszászlós főtörzszászlós. És a tiszthelyettesek alatt a tisztesek: őrvezető, tizedes, szakaszvezető.

A beosztás nem ez. A beosztás pl. gépkocsivezető vagy századparancsnok. A századparancsnok lehet százados, de főhadnagy vagy őrnagy is lehet.

És a tiszteseknek nincs díszegyenruhája.

2010. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyelj már te nagyokos. Te katona vagy? Mert én igen.

Tehát akkor pl. tiszti beosztások nincsenek? Akkor a szpk, szdpk vagy pl. z. törzsben lévő fhdgy-i, szds-i beosztásoknak mi a neve? Nem tiszti beosztások? És ugyanígy lehetnek tts.-i beo.-k is...

2010. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
No jó, nem akartam okoskodni, annyiban igazad van, hogy fogalmi keveredés van. Szolgálati beosztást kellett volna írnom. Azt meg nem tudom, hogy a kérdező hogy értette, de talán nem is lényeges a kérdés szempontjából.
2010. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én egy mezei kérdést tettem fel, de már sok helyen láttam, hallottam ezt hogy tisztesi beosztás! Lehet nem így van de én így tudom.

Am az a lényeg hogy tizedes kap e díszegyenruhát?

2010. jún. 4. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:
A tisztek és a tiszthelyettesek kapnak csak. Úgyhogy nem.
2010. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!