Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NKE-n katonai vezetoi szak...

A NKE-n katonai vezetoi szak megeri?

Figyelt kérdés
A Kozszolgalatin neztem a katonai vezetoi szakot, azon belul is a loveszt es a felderitot, de nem tudom mennyire erne meg. Egy friss diplomas kezdofizetes es egy 5evi tapasztalat utani fizetes mennyi? Ha nem missziora kuldenek, itthon mi a feladatuk? Mennyi az esely ra hogy kijussak missziora?

2017. dec. 11. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon kevés, már amennyiben a pénz motivál. Szobafestőként is többet kereshetsz, ha komolyan veszed. Amennyiben militarista vagy, úgy jó választás.
2017. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A jó édes ***** válasza:
100%
Mivel eddig nem ilyen formában működött a Honvédség utánpótlás képzése, elég nehéz megmondani. Ha komolyan veszik a NATO-s 2%-ot és hogy a kutya nem akar katonai pályára lépni, akkor kénytelenek lesznek anyagi motivációval vonzóbbá tenni a karriert - ebben az esetben jó muri lehet. Máskülönben elég kétesek a fizetést illető kilátásaid - előnye viszont, hogy 99%-os valószínűséggel lesz munkád.
2017. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Es a missziokkal mi a helyzet?
2017. dec. 11. 21:18
 4/13 Dymo ***** válasza:
72%
Beosztástól függ, mennyit keresel. Kb 230-240 nettó egy lövész szakasz pk. Misszióra meg ha akarsz, tudsz menni.
2017. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen nem vagyok érintett a Honvédségben, de tudok mondani egyet s mást. Az alacsony rendfokozatúak fizetése egy röhej, nevetségesen kevés, ám a ranglétrán egyre feljebb haladva egyre tűrhetőbbek a bérek. A missziókra óriási a túljelentkezés, hiszen rengetegen mennének, igazi tapasztalatot csak ott tudnak szerezni. Ezek bérezése rendfokozattól és helytől függ. Boszniában és Koszovóban a legalacsonyabb a zsold, a közel-keleti helyeken lényegesen magasabb. Ne vedd készpénznek, amit mondtam, mindenesetre ezeket hallottam néhány illetékestől.
2017. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link] [link]


Ez egy pdf fájl, a hivatalos fizetés plusz pótlékok. Ha elvégzed az egyetemet, hadnagyként kerülsz állományba, bruttó 280 ezer forintos fizetésért + pótlékok.

Misszióra jelentkezni kell, ha megfelelsz elküldenek egy kiképzésre aztán mehetsz. A fizetés missziónként eltér, míg Koszovóban "csak" néhány százezerrel több mint a normális fizetés, addig a Közel Keleten milliót jelent. Ellenben misszióra nehéz kijutni, oda a legjobban kellenek.

2017. dec. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszt!

Es az igaz hogy nok nem lehetnek felderitok?

2017. dec. 12. 17:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

igaz. a felder tanszék nem engedi. Nem véletlenül egyébként....

Mellesleg mire 3. évre kerülsz, (ha lány vagy) 100% hogy nem akarsz majd lövésznek menni. Rengeteg oka lesz...

Tapasztalat.. :)

2017. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Miert nem engedik?

Meselnel a tapasztalatodrol? Persze csak ha nem tul szemelyes..

2017. dec. 12. 23:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

semmi személyes, de a csajok lövész vagy felder beóra nem valók.

Baromi jók tudnak lenni sokmindenben és sokak kitartása is remek, viszont a hiszti, a felfázás, a női bajok, ezek miatt nem alkalmasak harcoló beóba.


a 4. éves lövészek 3 hetet voltak bent a félévben a laktanyába a többit terepen vannak.


Sokmindent kibir egy lány is ez tény, viszont a fizikum sosem lesz olyan mint egy férfié akárki akármit mond.


(és nem vagyok nőellenes meg semmi, csak a tapasztalatom mondtam, remélem nem sértettem meg senkit)

2017. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!