Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Helikopter pilótáknál a...

Helikopter pilótáknál a műtött szem is kizárt?

Figyelt kérdés
A honvédelemnél tudomásom szerint helikopter pilóta csak az lehet, aki nem hord szemüveget,kontaklencsét. Ezt felvetettem ma egy katonának aki ajánlotta, hogy műtessem meg a szemem. Most viszont olvastam olyat, hogy az is kizáró ok, ha a szem műtve volt. Tudnátok ezzel kapcsolatban némi infóval szolgálni?
2010. jún. 5. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

KATONAI PILÓTA

A jelentkezés feltételei:


* Magyar állampolgárság.

* A beiskolázás évében be nem töltött 27. életév.

* Főiskolai (egyetemi) diploma megléte, vagy annak folyó évben való megszerzése.

* Angol nyelv középszintű ismerete.

* Büntetlen előélet.

* Repülőorvosi alkalmasság.


A felvételt kizáró legfontosabb okok:


* Angol nyelvismeret hiánya.

* Látás problémák (szemüvegesség, kontaktlencse, szemműtét kizárt, +/- 0.5 dioptria),

* Színtévesztés, színvakság.

* Gerinc problémák (ferdülés, porckorong kopás)

* Magasság (165 – 185 cm).

* Testsúly: maximum 89 kg.

* Különböző-általában ismert betegségek (Pl.: cukorbetegség, epilepszia, magas vérnyomás,

* Végtag sérülés / „hiány” Pl.: ujj)

* Fogazat probléma (maximum 15 tömött fog)


A pilótaképzés fázisai:


* Magyarországon 1 év

* Kanadában 2 év

* Svédország 3 hónap (Gripen pilóta továbbképzés)

2010. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


"Látásjavító szemműtét (LASIK, radiális keratotomia stb.) nem megengedett, ezek megtörténte műszeres vizsgálattal kiszűrhető."


[link]


Itt a program fázisai vannak felsorolva. Hadsereg esetén III. fázisban kapják a pilóták a helikopter kiképzést (az oldal szerint). Szemműtét esetén a programot el sem lehet kezdeni. Én így tudom.

2010. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kizárt, de ne is akard megműteni.


Inkább: [link]


Itt a fórum, segítenek sokan.


Egyébként meg: "I/B kategória esetén a közellátásnál (hypermetropia) a megengedett eltérés 2,0 D."

A Helipilcsihez meg elég az I/B minősítés.


Sok sikert

2010. jún. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem még csak 1,5 D az eltérés, így elvileg még bennevagyok a keretben, ennek örülök :) Mindenestre fogom tornáztatni a szemem a jobb eredmény érdekében, van is egy könyvem ezzel kapcsolatban. Megyek is és megkeresem :)

2010. jún. 5. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!