Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy magyar vadászrepülőnek,...

Egy magyar vadászrepülőnek, Gripennek mennyi esélye lenne egy amerikai F16 vagy F35 ellen ha harcolniuk kéne?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a Gripen jó közelharcban, de nem tudom mire menne ilyen gépek ellen.
2018. ápr. 3. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Szövetséges ország gépei ellen minek harcolna?
2018. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak áttételesen kérdeztem, hogy a két gép milyen erőviszonyban van egymáshoz képest és ha harcolnának ki nyerne. Nyilván a valóságban nem fognak harcolni, de én kíváncs vagyok a Gripen mennyire erős ilyen gépek ellen.
2018. ápr. 3. 09:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
F16-os ellen szerintem jó esélyei lennének.F35-el szemben már elég necces lenne. Főleg az F35-ös csökkentett észlelhetőségű. De közelharcban sem lenne könnyű leszedni.(Habár ez nagyban függ a pilótáktól is.)
2018. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#1 A szövetségi rendszerek mindig is elég ingatagok voltak a történelem során. Amúgy papíron pl. a görögök meg a törökök is szövetségesek, csak a valóság kicsit más.
2018. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hallottam hogy a Gripen jó közelharcban"


Ezt még bizonyítani nem volt lehetősége, ahogy az F35-nek sem. Viszont a közelharchoz közel is kell kerülni és egy külső függesztmény nélkül érkező F35-öt jóval később fognak észlelni, mint egy Gripent, ami már baromi nagy előnyt jelent.

2018. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Az F-16-nál a Grippen egy jóval újabb konstrukció, nem véletlenül kerül 2-3x annyiba.

Az F-35 viszont már egy másik "liga", az már egy ötödik generációs vadászgép, ráadásul tudtommal az egyetlen ilyen ami szolgálgatban is van.


Úgy gondolom, hogy ha "normál" körülményeket nézünk, akkor az erősorrend: F-16, Grippen, F-35.

2018. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az F-16-nál a Grippen egy jóval újabb konstrukció, nem véletlenül kerül 2-3x annyiba. "


Azért kíváncsi lennék arra, hogy mondjuk az F16C Block 52plushoz vagy akár egy Block 60-hoz képest mi pluszt tud nyújtani egy Gripen, ami miatt 2-3-szor drágább :)

2018. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
A grippennek nem volt még éles bevetése, az F35snek volt szíriában és kiderültek a hiányosságai, mégsem lopakodó mint ahogy azt tervezték (szír kormányerők vadászgépe leszedte)
2018. ápr. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"szír kormányerők vadászgépe leszedte"


Forrás? :D

2018. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az F35-ösnek még nem volt éles bevetése, a szír kormányerők egy árva F16-ost szedtek le.
2018. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!