Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az EU-ban hol a legalacsonyabb...

Az EU-ban hol a legalacsonyabb a jogsi korhatár illetve hogyan lehet, magyar állampolgárként Amerikai jogsit szerezni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

nem bírsz ki 1 évet?

Képzed nekem 19 évesen lett meg a jogsim és kibírtam.

2009. dec. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez EU-ban mindenhol 18 év a határ.

Ha kimész amerikába természetesen vizsgázhatsz ott. De azzal a jogsival itt nem sokat érsz, ki kell váltanod a nemzetközit és az 18 év alatt szintén nem adnak.

2009. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol 18 év a korhatár, például hazánkban sem.
2009. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én a 17. születésnapomon, reggel 4-kor kezdtem a gyakorlatot, 16-évesen már az elméletet el lehet kezdeni.

17-évesen úgy tudom, hogy lehet jogsit szerezni.

2009. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösszi azt hiszem követem a példád
2009. dec. 20. 12:44
 6/6 Katy123789 válasza:
100%

Tudom, már későn írom a választ, de leírnám, hátha valakinek hasznára van. ZÖLD KÉZ JÖHET! :D

Szóval. MAGYARORSZÁGON legkorábban 16,5 évesen kezdheted el a jogsit, 16 és 9 hónaposan csinálhatod a KRESSZ-t, majd a jogsit 17 év betöltése után kaphatod meg.

AMERIKÁBAN: Változó, de pl. New Yorkban a ún. Junior jogsival lehet vezetni:

reggel 5 - este 9 között: 21 évet betölött jogositvánnyal rendelkező felnött kiséretében,

este 9 - reggel 5 között: nem vezethetsz egyedül az 5 kerületben, Long Islandon és felnőttel lehet vezetni Upstate-on (más városokban).

De van még a Limitált junior jogsi. Ők azok, akik átmentek az elméletin, de még 6 hónapon belül vannak a vezetési vizsgán. Ők nem vezethetnek egyedül, illetve meg van szabva, hogy milyen intervallumban lehet pl. az iskola és a lakóhely között.

Maga, amikor a vizsgáztatóval kocsikázol, könnyű. 7 percig tart. Kint sem érdemes megcsinálni a jogsit, mert attól még magyarországon nem használhatod. (2 év utána mehetsz külföldre, és mivel MO. annak számít Amcsihoz képest, ill. nem mehetsz csak úgy jogsit csináltatni külföldre...)

Pontos infók még itt vannak:

[link]

2014. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!