Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik szerint olyan jó volt a...

Akik szerint olyan jó volt a sorkatonaság, azok miért nem maradtak a katonai pályán?

Figyelt kérdés
Látom sok idős nosztalgiázik, meg megmondja hogy most jó lenne ez a fiataloknak...de ha annyira jó volt, miért nem maradt a többség? (Tudom voltak akik maradtak aztán tiszthelyettesek vagy netán tisztek lettek, de ez kb 1-2%.)
2018. ápr. 16. 17:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Kevés let volna a fizu.
2018. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%

https://www.youtube.com/watch?v=RPTVypM9dpU


"Fiamból idegbeteg lett, nem bírta a váltásokat,

és elnézem az unokámat, látom, hogy gyönge alak,

hogy lesznek ezek túlélők? Valami itt korcsosul.

Kérdezném, hogy száz év múlva ki tud majd itt magyarul?

És ahogy magukat nézem, egyik sem betonkemény,

elszállnak az első szélre! Mi lesz így? - kérdezem én."

2018. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
16%

Nevelési célzattal volt csak jó, mert a legnyálasabb, legkényesebb, elkényeztetett takony is rendet tanult és fegyelmet, miközben nagyjából férfivá értek.

Más előnyét nem látom.

2018. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

"Nevelési célzattal volt csak jó, mert a legnyálasabb, legkényesebb, elkényeztetett takony is rendet tanult és fegyelmet, miközben nagyjából férfivá értek. "


LOOL, látom én ezeket a nagy 40 feletti férfiakat... kb semmire sem jók, meg a felük nyöszörög, hogyha 3 műszakban kellene dolgozni menni, a felük ugyanugy nem pakol el maga után és a legtöbbjük állandoan okoskodik...ja valóban sok haszna volt a katonaságnak :D

2018. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
ja és: nyilván tiszteletet is tanultak, pont úgy, hogy a másikat "takonynak" nevezi. No kb ennyi értelme volt. Mert ő bezzeg volt katona :DD
2018. ápr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%

4-5-ös nem lepsz meg!:)

Te jársz fórumról fórumra a hozzászólókat és a hozzászólásokat bírálni, de a kérdésre nem válaszolsz, mert arra nem futja a szellemi kapacitásodból.

És én ezzel befejeztem, mert a veszekedést a szabályzat tiltja, ahogy a trollkodást is.

2018. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletet nem tanultak, csak tekintélyelvűséget: ha a magasabb rangú azt mondja, hogy az alma kék, te is azt mondod, különben nincs eltáv.
2018. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

"mert arra nem futja a szellemi kapacitásodból. "


Nem hát. Saját szememmel látom mit ért a katonaság. Apám egy otthon ülő tutyimutyi lett, csak bambulja a tv-t, pedig 2 évet volt katona, otthonról se mozdul ki, nem mos, nem fűz, nem takarít. Nagybátyám azóta se pakol el maga után semmit, mindent a párja csinál. Unokatestvéreim szintén, pedig mind volt katona. Tekintélyelvűséget, tiszteletet, és minden mást otthonról KÉNE megtanulni, nem egy 6 hónapos "katonaság" alatt. De hát én vagyok a szellemi korlátolt, mert az én fiam tud köszönni, nem káromkodik, elpakol maga után, kiviszi a tényért, ha végzett, segít, ha megkérem valamire, nem a száját húzza, mint elég sok felnőtt. De biztos velem van a gond.

2018. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%

4-es

Nem tudom te milyen kriplifalván rontod a levegőt, de a 40-80-ig terjedő korosztályra nem ez a jellemző.

Nálatok a faluban ez csak valami genetikai mutáció lehet a sok novabor miatt.

2018. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

"Nálatok a faluban"


ja, az a falu Budapest és környéke. De hát biztos véletlen. A fél népség máshoz nem ért, csak hétvégi piáláshoz, de ha meg kell mozdulni mind csak nyöszörög.

2018. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!