Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most ha betöltöm a 18-at (fiú...

Most ha betöltöm a 18-at (fiú vagyok) be kell vonulnom katonai alkalmassági vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi van, ha nem megyek be? (Mondjuk azt tudom, hogy amúgy sem vagyok alkalmas.) Bár tudom, hogy nincs sorkatonaság (csak hadkötelezettség) én háborús helyzetben sem vonulnék be. Hogy miért, ha érdekel valakit, leírom.

2013. nov. 13. 19:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2013. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
jesszusom, már rég nem kell
2013. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Nekem se kellett már, pedig 25 vagyok.
2013. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sorkatonaság nincs, ezt le is írtam. De állítólag vizsgálatra kell menni, mert nyilvántartják a szolgálatra alkalmasokat.
2013. nov. 13. 20:00
 5/31 anonim ***** válasza:
38%

én megoldottam...szombat vasárnap is bejártam a suliba...vagyis csak a kapuig, mert a portás hazazavart állandóan.majd a 2. hét után, behívták a szüleimet, és megmutatták nekik a felvételt, h iskolatáskával hétvégén jövök suliba...

javasolták az elmeorvost.

nos a doki belőtte a diagnózist, teljesen korlátozott lesz az emberke(vagyis én), cselekvőképességében, így hát megoldódott az egész életem.

suliban gyakorlaton a gyakorlati helyről kaptam pénzt, így most huszonévesen élem a leszázalékolt nyugdíjasok gondtalan életét.

amúgy a dokinál elég volt előadni, h nekem songoku segít a tanulásban...meg a haverjai.

a doki ott ledobta az ékszíjat az agyáról:)

2013. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Nem, hacsak nem mész katonának, bár oda egy diplomával érdemes menni.
2013. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Marczell ***** válasza:
32%
Sajnos eltörölték lassan 1 évtizede. Szerintem az a félév-1 év sorkatonaság nem ártana senkinek. Rendre, tiszteletre, fegyelemre tanít. Ezek mellett a hazaszeretetet, bajtársiasságot is átéli az ember. Emellett jót tesz a fizikumnak, növeli az erőt, kitartást. Egészséges életvitelre is tanít.
2013. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Háborús helyzetben meg inkább megszöknél?
2013. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7.: Bajtársiasság, hazafiasság? Vagy megvernek, megaláznak, stb.? Szeretném én a hazámat, csak már nem tudom, nem érzem úgy, hogy lenne miért, azon kívül, hogy itt születtem.

8.: Igen, elmenekülnék. Mivel a NATO megvéd minket, ezért nem nagyon van mi elől, ha meg újabb világháború törne ki, mennék Svájcba, vagy egyéb független országba.

2013. nov. 13. 20:19
 10/31 anonim ***** válasza:
Magyarország kivel háborúzna? Van egy olyan dolog, hogy NATO, abban vannak mindenféle emberek jó nap puskákkal meg brümm brümm autókkal, azt, ha valaki nekiesne Magyar honnak ők jönnének, akárcsak a mi katonáink, ha ők lennének pácban, szóval, ha egyesék még mindig a gaz szlovákoktól meg románoktól félnek tegyék szépen el a késeiket, nem lesz itt háború, amiben nekünk részünk lenne.
2013. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!