Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha korábban kezeltek pszichiát...

Ha korábban kezeltek pszichiátrián illetve részt vettem pszichoterápián az kizáró ok Honvédség alkalmasságiján?

Figyelt kérdés
Gyanítom igen. Mégis érdekel valakit felvettek-e hasonló előzménnyel?

2018. ápr. 21. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Bírom az ilyen kérdéseket.


Akkor már mond el miért pont oda akasz menni.


Ez olyan mintha valaki azt kérdezi hogy mondjuk gazdasági csalásért elítélték és lehet e rendőr.


Válasz: nem szerencsés, miért pont az, menni kell máshova.


Neked is ezt mondom menjél máshova, azt csá.

2018. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, sot ha mar dolgoznal ott es pszichiatrian kotnel ki, eselyes hogy kereshetnel mas melot...
2018. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bírjad. De ha nem bírod, akkor hagyd figyelmen kívül az "ilyen kérdéseket". Te csak nyersz vele és mások sem veszítenek semmit.

Hogy tisztázzuk: azért merült fel egyáltalán a kérdés bennem mert jelenleg nincsenek pszichés problémáim. Korábban sem állt fenn nálam semmilyen súlyos pszichiátriai kórkèp. Pszichiátrián azért kötöttem ki mert a gyógyszer amit alvászavarra és szorongásra írtak fel csak fokozta a tüneteim és súlyos mellékhatásai jelentkeztek. Leállították a gyógyszert és két nap múlva rendben távoztam. Felírtak más gyógyszereket, és felállítottak egy diagnózist. Ezután önkéntesen részt vettem egy 6 hónapos pszichoterápián, ahol megállapítottak hogy az előző intézményben félrediagnosztizáltak, gyógyszer szedése nem indokolt. Továbbá:

Rorschach-teszt, MMPI kóros elváltozást nem mutatott. Tudat tiszta, beszámítható. Kognitív és érzelmi funkciók rendben. Szuicid ideációk nincsenek, függőség nem áll fenn. Depressziót és szorongásos zavart állapítottak meg, amiket bizonyos események indukáltak és amiknek terápiás feldolgozása megtörtént.


Hasonlón úgy gondolom sok ember átesik, csak nem feltétlen fordulnak szakemberekhez, így esetükben ez nincs dokumentálva.

Nyilván ha súlyos pszichés megbetegedéssel diagnosztizáltak akkor nem lenne kérdés hogy a honvédség, saját magam és mások érdekében sem nekem való. Mivel azonban annak idején a saját kezelőm sem tapasztalt rendelleneset velem kapcsolatban ezért érdekelt hogy korábbi pszichiátriai kezelés (akármilyen okkal) automatikusan kizáró ok, vagy a pszichológiai alkalmassági vizsgálatot és elbeszélgetést is figyelembe véve mérlegelnek.


Miért pont ez,miért pont az... hát azért mert eziránt érzek motivációt. Csak feltettem egy kérdést, a szigorú felvételi eljárás miértje nyilván nekem is világos és nem fog összeomlani a világ ha emiatt elfelejthetem a katonai a pályát. Bár szívfájdalom hogy még egy évet sem tölthetek benne, a jövőmet más pályán is el tudom képzelni.


Kösz a válaszokat srácok.

2018. ápr. 22. 00:51
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Én akkor sem értem ha ilyen helyen ami a te esetedben van az kizáró ok lehet, akkor miért kellene oda menni.


Kb. millió helyre mehet az ember, kutyát se érdekli volt e ilyen jellegű problémája, depresszió, stb, ilyenek.

2018. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen bárhol lehet dolgozni, bármilyen munkakörben, az már egy más kérdés viszont hogy az illető mit akar. Pályaválasztás előtt állok, szerintem normális hogy a motivációimat a lehetőségeimmel összevetve mérlegelek. Erre fel született a kérdés. A honvédség mint esetleges pálya már több éve érdekel nem tegnap pattant ki a fejemből, és nem a pszichiátriáról hazafelé félúton. Van az úgy hogy a vágyaink akadályokba ütköznek. Egy szóval sem mondtam viszont hogy rögeszmém hogy ezt a pályát kell, muszáj választanom, ezt te találtad ki magadnak hogy aztán ne érthesd miért.

Egyszerűen az érdekelt hogy a lehetőség megvan vagy sincs, ha nincs akkor más irányba mozdulok és ennyi, más is érdekel.

Szerintem semmi olyan nincs a kérdésben ami normális esetben valakinek fejtörést vagy fejfájást kéne hogy okozzon.

2018. ápr. 22. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!