Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen most a katonaság,...

Milyen most a katonaság, érdemes odajelentkezni? (lent kifejtem, rendőrök és katonák írjanak elsősorban)

Figyelt kérdés

Szóval az én történetem ott kezdődött,hogy csináltam egy szakmát,amit mára már nem szeretek ergo kb. a nullán vagyok. Most fogok érettségizni,katonasulis vagyok,így katonai alapismeretekből is érettségi vizsgát teszek. 2 lehetőség lebeg a szemem előtt,amiben a véleményetekre vagyok kíváncsi.

1. elmegyek rendőrnek,ez érdekel is ám több helyről vérzik a dolog..(színtévesztő vagyok,nincs megbecsülésük se elismerésük,alacsony fizetés,idegroncs lesz az ember,nincs ünnep,hétvége,folyamatos ellenőrzés,lefele tolni a másikat ezzel felfele nyalni,rossz vezetőség,akkor vagy jó rendőr,ha eladsz napi 4hb-t,közigelsz,és van vagy 20rk-d)

2. Katonaság,ahol hallottam,hogy színtévesztéssel is van olyan betölthető pozíció amire alkalmas az ember,itt már azt hallottam,hogy jobb a fizetés,talán a megbecsülés is jobb,gondolom némi előnyt jelent,ha katonaiból érettségiztem vagy maximum csak akkor ha megyek tovább tanulni(4,5fölötti átlagom van),itt max csak katona a katonával "ütközik" nem kell még az "okos"polgárokkal is(akik a jogaikat kitűnően tudják)

Kérdésem a rendőrökhöz,katonákhoz szólnak.Mi a helyzet most nálatok? Hogy viszonyultok a munkahelyetekhez,szeretitek? Ha lehetne választani,akkor átmennétek máshova? Egy 20-éves srácnak melyik lenne a jobb,aki még akarna magának valamilyen jövőt is építeni? (annyi közös mind a kettőben,hogy hivatásként kell rá tekinteni,ami esetben meg van mindkettő felé,elkötelezett vagyok a hazamért,képes vagyok áldozatot hozni érte)

Előre is köszönöm a segítséget,további szép napot,Erőt,Egészséget!!!



2018. máj. 21. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a katonai pályát választod akkor tényleg legyen azért mert szereted azt csinálni mert a fizetés egy vicckategóriával ér fel. Bár hogy mennyire fogod szeretni az már más kérdés (kiképzés után rettenetesen unalmas)
2018. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az unalmas alatt mit értesz,mire gondolsz? Hogyan néz ki egy napjuk?
2018. máj. 22. 13:51
 3/5 A kérdező kommentje:
?
2018. máj. 25. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez beosztástól is függ. Vannak a szerződéses legénységi állományú katonák. Az előző válaszoló rájuk gondolhatott, mert nekik tényleg elég unalmas és monoton a munkarendjük. Gondolom a napjuk nagy részében a laktanyában nyűglődnek, unatkoznak, illetve primitív feladatokat bíznak rájuk (takarítás, felszerelés karbantartása, cipekedés stb.)


De a katonai pálya bő fogalom, mert vannak a hivatásos állományú altisztek, tisztek ahol sokkal specializáltabb beosztások vannak az orvosoktól kezdve az egyetemi oktatókig stb.

Viszont ahelyett, hogy ezekről írogassak, inkább a kérdésed lényegét próbálom megválaszolni. A honvédelmi karrier eléggé kiégeti az embert. Az esetek döntő többségében egyszerű állami közszolgálati állás, és ha valamennyi ismereted van az állam működéséről, akkor tudnod kell hogy bürokratikus, néha idegtépő és belefásulnak az emberek. A másik nagy jellemzője, hogy mivel hierarchikus, teli van hatalmi harcokkal és nagyon sok ellenségeskedés és egymás iránti utálat van és egymás szívatása. A vezetők az egész állami szférában mindig a lehető leggyengébbek, mert kontraszelektív a kiválasztás és uram-bátya viszonyokon alapul. Szóval összességében nem egy egészséges munkahely. Ha pedig arra gondolsz, hogy haza iránti elkötelezettségből mégis vállalod az áldozatot és a nehézségeket ez derék. Viszont az én szerény véleményem az, hogy kárba veszne ez az elköteleződésed mert a Magyar Honvédség 100 évvel ezelőtti doktrínák szerint működik és semmi esélye nem lenne Magyarországot megvédenie a modern korban. Teljesen lemaradt a fejlődésben és az ide vándorló pénz és emberanyag kárba vész, nem biztosít valódi védelmet. Inkább tanulj tovább és valami olyan területet válassz, ahol valóban jót tudsz tenni az ország érdekében. Informatikus, mérnök, orvos, tanár stb.

2018. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Végülis hogy döntöttél?☺

2022. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!