Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy vadászpilótának tényleg...

Hürkecz Alex kérdése:

Egy vadászpilótának tényleg fontos a magassága, hogy befér e a gépbe vagy sem?

Figyelt kérdés
180cm vagyok és azt mondják h felejtsem el mert túl magas vagyok

2018. jún. 13. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont jó vagy. Sok sikert!
2018. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen fontos, meg a testsúly stb egészségügyi dolgok, stb. főleg a szemek miatt szoktak kizáró okok lenni mert annak tökéletesnek kell lennie.
2018. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
190-el is beférsz a fülkébe, tudom mert próbáltam. A harckocsiba is befértem, viszont ott kicsit szűkös lenne.
2018. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tomi FH válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy beférsz-e a fülkébe vagy sem. A katapult ülésnél adott, hogy milyen tesstömeg és testmagasság tartományon belül tudja biztosítani a benne ülő számára a relatíve biztonságos gépelhagyást. Ebbe a tartományba kell beleesni!
2018. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"160 cm-nél alacsonyabb és 185 cm-nél magasabb jelölt nem alkalmas vadászpilóta jelöltnek, 190 cm fölött pedig az I/B jelölt alkalmassága is megkérdőjeleződik. A 20 %-nál nagyobb testsúly hiány a "kell" (normális testmagasság cm-ben -105) értékhez viszonyítva általában rossz fizikai kondíciót is maga után von. Természetesen inkább a testsúlyfölösleg gyakoribb: a 20-30 % fölötti elhízás kizáró ok (30 fölötti BMI-testtömeg index, ami a következőképeen számítható ki: testmagasság (m-ben) a négyzeten, osztva a testsúllyal, m2/kg egységben). A GRIPEN-re történő átképzésnél a svéd kritériumot kellett elfogadnunk: a könnyüsúlyú Martin-Baker katapultülés miatt a pilóta súlya nem lehet több 89 kg-nál."



"évente 1500 jelöltet vizsgál, ebből 200 felel meg a pszichológiai teszteken és a klinikai vizsgálatok után csak kb. 40 fő marad, aki vadászpilóta jelöltként az alapkiképzést megkezdheti. Ezekből is csak a legjobbak kerülnek a GRIPEN-re."


Sok sikert hozzá, de azért készülj fel, nagyon szigorúak a feltételek.

2018. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát a leg-ideálisabb súly, ha 180cm magas vagy és 70kg.

-fentebb rosszúl van idézve, nem a magasság négyzetét kell osztani a súllyal, hanem fordítva, testsúly/magasság négyzete (méterben), Te esetedben 1,8m.

de itt egy BMI kalkulátor:

[link]


-de mint írtam, a sok pszichológiai, IQ, stb vizsgálat még csak-csak, de a klinikai vizsgálatoknál a hajad szála végétől a lábujjad hegyéig mindent átnéznek kívül-belül, -főleg belül.

2018. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Adott magas vagy, de emellé még lemérik a tested arányait pl. a tenyered hosszát, térd-talp hosszát, csípő talp. Mindegyikhez van egy adott érték, ami közé be kell esni. Ha nem vagy túl aránytalan(mint mondjuk én a testemhez rövidebb végtagjaimmal, én nem lehettem volna Gripen pilóta), akkor nem felelsz meg. A szemed maximum +0,5 és - 0,5 között mozoghat. Ja és irány jógázni, meg gerinctornázni, mert nálunk a felvételinél a gerincvizsgálat rendesen szórta a népet.
2018. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!