Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elgondolkoztatok már azon,...

Elgondolkoztatok már azon, hogy milyenek lennének az Újvilág kalózai?

Figyelt kérdés

A fantáziám annyira megmozgatja ez a kérdés, hogy annyi minden van a fejemben, hogy abból film is kerekedhetne.


Röviden az én elgondolásom.


Én szerintem modern teknikáknak megfelelően elfoglalnák ismételten Nassaut.

Nassauban lakók felét kivégeznék a másik felét szolgasorba tenné, és annak egy részét, a rátermettet, a legénység tagjává fogadnák.


Hogy miért Nassau?

Nem tudom, talán mert egy sziget, vagy mert történelmi város.


Harcolnának fegyverekkel, ennek ellenére megtanulnának ismét karddal harcolni, mert a fegyver nem mindig győz a kard ellen, ha közelharcról van szó.


Mivel modern világban vagyunk, radarok is vannak, nos, a legénységben lenne 1 személy aki folyamatosan láthatatlanná tesz minket a radarok szemében, és az űrállomás szemben, vírussal vagy egyszerű jel zavarással.


Második dolgok az lenne, hogy elfoglaljanak egy tengeralattjárót, egy a legerősebbet, utána egy vízfelszini csatahajót.


Ezután megkezdenék a hódítást ismét Anglia gyarmat ellen.......



Hosszú lenne az egész ötletet elmesélni.


Ti hogyan képzelitek?



2018. aug. 5. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ma is vannak kalózok. (Nem az internet kalózaira gondolok) hanem rendesen tengeren, hajókat fosztanak ki


Nem is olyan régen volt hogy egy magyart is túszul ejtettek

2018. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem: a filmed kalózmásolataival tele a p2p kánaán.
2018. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azta, azt hittem már kihalt a kalózkodás
2018. aug. 5. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagy baromságnak hangzik.


Nassau ott van egy köpésre a világ legnagyobb hatalma mellett, alapból nem jó búvóhely. A kard egy baromság, nem ok nélkül nem használják.


Ráadásul a legnagyobb probléma, hogy mindenhez mértéktelen tőke és utánpótlás kellene.


Elfoglalsz egy tengeralattjárót...és? Nincs kiképzett legénységed, nincs üzemagyag és fegyver utánpótlásod, nem tudod szervizelni. Csatahajók meg már nem nagyon léteznek és amúgy is inkább kötelékekben mozognak, kiképzett, felfegyverzett legénységgel.

2018. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Manapság Szomáliában, Nigériában és a Fülöp-szigeteken vannak kalózok.
2018. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, meg ilyen kétéltű Wartburgokkal csapatnák a srácok, ahol a kerekek le vannak szerelve az autóról és lapátkerekek vannak a helyükre téve. Olyan lenne, mint a Waterworld Kevinkosztnerrel.
2018. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Nassaui kalózkodás idején volt az angol-spanyol háború, így a kalózkodás mondhatni nem jelentett problémát, nem foglalkoztak vele.

Másrészt akkor még a fegyverek terén esélyegyenlőség volt (kard, pisztoly, ágyú megvehető volt, vagy a helyi kovács legyártotta), és akkor még nyom nélkül el lehetett tüntetni egy hajót (mert el is süllyedhetett).


Ma már egy ilyen szigetet vadászgéppel pár óra alatt le lehet radírozni (nem tudsz ellene védekezni), és ma már (hacsak nincs világháború) lenne valakinek ideje, hogy ne hagyjon egy bűnbirodalmat működni...

2018. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!